Czy kiedykolwiek pozbawiłbyś/pozbawiłabyś życia człowieka? Przepraszam za to drastyczne pytanie, ale nie odpowiadaj od razu „nie”. Pomyśl o tym. Co, jeśli ktoś zagrażałby Twojej rodzinie? Co, jeśli mógłbyś uratować wiele istnień, pozbawiając życia tylko jedną osobę? Może pytania przypominają wstęp do akademickiej dyskusji, niemającej wiele wspólnego z codziennością. Czasem jednak takie debaty toczą się w samym środku życia człowieka. Chciałbym o takim człowieku opowiedzieć. Pomagał on w zabiciu drugiego człowieka, ponieważ wierzył, że tylko w ten sposób może być chrześcijaninem naśladującym wzór Jezusa Chrystusa. Jeśli chcesz posłuchać tej poruszającej historii i zastanowić się, co zrobiłbyś/zrobiłabyś na jego miejscu, to serdecznie zapraszam. Marcin Orawski

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/MhW6llI_6Ak?feature=share

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/MhW6llI_6Ak?feature=share

Ogłoszenia:

1. Zapraszamy na nabożeństwo połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. 

2. W poniedziałek 28 sierpnia zapraszamy na wakacyjne spotkanie seniorów. Początek o godzinie 11.00 w sali parafialnej, zakończenie o 13.00 wspólnym obiadem w Kamienicy pod Aniołami. Zapraszamy.

3. Już dzisiaj chcemy zaprosić rodziców, dzieci oraz młodzież na spotkanie dotyczące organizacji lekcji religii w naszej parafii w roku szkolnym 2023/24. Spotkanie odbędzie się we wtorek 5 września o godzinie 17.00 w dużej sali parafialnej.

Modlitwa o Kościoły Światowej Federacji Luterańskiej: Meksyk

Meksyk jest największym krajem w regionie i popularnym kierunkiem turystycznym. Kraj zamieszkuje ponad 128 milionów ludzi. Oddzielony jest od Stanów Zjednoczonych płotem granicznym, który jest dla wielu imigrantów z Ameryki Południowej ostatnim przystankiem przed przeprawą do lepszego i bogatszego życia. W kraju panuje korupcja, a kartele narkotykowe opłacają sądy i policję powodując opieszałość lub całkowite zaniechanie działań prewencyjnych. W akcie desperacji rząd wyprowadził wojsko przeciw kartelom, wszczynając, jak się okazało równie nieskuteczne, lokalne wojny narkotykowe.

Ponad 95% ludności to chrześcijanie. Protestanci stanowią niespełna 10% całej populacji. Meksykański Kościół Luterański jest niewielką wspólnotą liczącą zaledwie 1500 wiernych. Luteranizm w Meksyku pojawił się już w połowie XIX w. wraz z falą osadników niemieckich. Jest to jedyny Kościół członkowski ŚFL w Meksyku, choć warto wiedzieć, że na terenie kraju działają jeszcze co najmniej cztery Kościoły luterańskie, których korzenie tkwią w historii misji amerykańskich czy skandynawskich.