„Nie sądzicie, że z uchodźcami na polsko-białoruskiej granicy to sprawa trochę naciągana? Mówią, że tam kobiety i dzieci marzną. Jeśli już, to są tam młodzi, silni mężczyźni, którzy chcą żyć z naszych zasiłków. Mamy prawo, a nawet obowiązek, wypchnąć ich do rzeki albo lasu.” Czy coś takiego mógłby powiedzieć Jezus? Chyba dziwnie brzmiałoby to w Jego ustach, prawda? Co w takim razie On mógłby powiedzieć? Co by nam mógł podpowiedzieć, także w innych kwestiach, gdyby dzisiaj był fizycznie wśród nas? Zapraszam do refleksji o zaskakującej ewangelii, może czasem zbyt odważnej? Marcin Orawski

Link do transmisji NA ŻYWO

Link do transmisji NA ŻYWO

Ogłoszenia

 1. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować kierowcom, którzy parkują za kościołem, za dostosowywanie się do wskazówek kierujących ruchem oraz za cierpliwość przy wyjeździe. Aby nieco usprawnić organizację ruchu, zwłaszcza wyjazdu, uprzejmie prosimy, aby przed opuszczeniem pojazdu zostawić za szybą numer kontaktowy. Dla chętnych możemy wydrukować numery telefonów oraz je zalaminować, aby mogły służyć wielokrotnie. Zapraszamy do kontaktu z kancelarią po zakończeniu nabożeństwa.
 • Zapraszamy na nabożeństwo w niedzielę wieczności godz. 10.00.
 • Zajęcia tygodniowe:
  we wtorek lekcje religii zgodnie z planem.
  Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o godzinie 17.30.
  Próba chóru parafialnego w środę o 19.45
  Godzina biblijna obędzie się w czwartek o godzinie 11.00.
  Zapraszamy także na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o godzinie 20.00.
 • Za tydzień (26.11) o godzinie 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert „Wrocławskie Premiery”, podczas którego zabrzmi m.in. prawykonanie nowego utworu Konstancji Kochaniec – Esqiusse II „Rozśpiewaj serce swe złamane” (2023), a także muzyka Tadeusza Machla, Mariana Sawy i Jana Jancy.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie z pasją. Gościem będzie Andrzej Korus, były żołnierz sił pokojowych ONZ, który opowie o armii gen. Andersa, w kontekście 80. rocznicy jej sformowania. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej, w poniedziałek 20 listopada, o godzinie 18.00.
 • Już dzisiaj zapraszamy na listopadowe spotkanie seniorów, które odbędzie się w ostatni poniedziałek – 27 listopada o godzinie 11.00 w sali parafialnej.
 • Dziękujemy za wsparcie akcji „Prezent pod choinkę” dzięki gotowym paczkom oraz złożonym ofiarom w wysokości mogliśmy przygotować kilkanaście, które zostaną wysłane do CME, a stamtąd trafią do potrzebujących dzieci w Ukrainie i Rumunii. Za każdy dar serca dziękujemy

Cykl Modlitw o Kościoły ŚFL – Kanada

Ten wieloetniczny kraj zamieszkuje blisko 38 milionów ludzi. Jest jednym z najbogatszych krajów świata. Kanadyjski sukces to bogactwa ukryte w ziemi, wielkie przestrzenie oraz otwartość na imigrantów, którzy zasilają państwo i jego gospodarkę. Kraj jest również jednym z czołowych producentów żywności. Przeszło 67% Kanadyjczyków to chrześcijanie. Mimo silnych tradycji protestanckich kraj jest mocno zsekularyzowany, aż 24% mieszkańców deklaruje brak przynależności konfesyjnej. 

Kościół Ewangelicko-Luterański Kanady zrzesza 95 tysięcy wiernych. Ale według spisów blisko pół miliona Kanadyjczyków deklaruje swoje wyznanie jako luterańskie. Istnieją bowiem Kościoły luterańskie niezrzeszone w ŚFL. Wielu członków tych Kościołów jest pochodzenia skandynawskiego i niemieckiego. Podczas gdy angielski jest głównym językiem nabożeństw, odprawiane są również nabożeństwa w co najmniej 15 innych językach, co odzwierciedla mozaikę kulturową Kanady. Luteranie w Kanadzie są mocno zaangażowani w takich obszarach jak prawa aborygenów, sprawiedliwość klimatyczna, prawa człowieka oraz wsparcie dla uchodźców i migrantów.