Dziękczynienie za żniwa, coroczne święto, w którym dziękujemy Bogu za dary, którymi nas obdarza. Czy Bogu zależy na tym podziękowaniu i bez niego w kolejnym roku nie byłby łaskawy? Oczywiście nie. Podziękowanie sprawia jednak, że kształtujemy naszą relację z Bogiem; że widzimy siebie nie jako tych, którzy wszystko kontrolują, ale jako element złożonej sieci, w której każda nić wpływa na inną. Spotkajmy się więc by wspólnie zastanowić się nad cudowną różnorodnością świata, w którym jest tyle przestrzeni dla życia – w tym i dla nas, pamiętając jednocześnie o tych wszystkich, którzy znajdują się w trudniejszej od nas sytuacji.

Ogłoszenia:

Ogłoszenia:

 1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
 2. Po nabożeństwie zapraszamy na piknik, aby wspólnie pożegnać lato, jak zawsze z pieczeniem placków ziemniaczanych na blasze. Spotkamy się tam, gdzie byliśmy w zeszłym poprzednim: w Agroturystyce Domek Młynarza w Morzęcinie Małym (wskazówki dotyczące dojazdu oraz pinezka na naszym profilu FB).
 3. Lekcje religii odbywają się zgodnie z planem.
 4. Po przerwie powracają spotkania dla osób zainteresowanych Kościołem ewangelicko-augsburskim. Najbliższe odbędzie się jutro, 2 października, o 17.30 w sali parafialnej. Temat to: “Marcin Luter i początki Reformacji”. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący.
 5. Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – spotkanie z rabinem Boazem Pashem. Odbędzie się ono w poniedziałek 9 października o godz. 18.00 w naszej sali parafialnej. Tematem spotkania będzie: “Rodzina w ST i NT”. W związku z tym spotkaniem w tym miesiącu nie odbędzie się dyskusyjne spotkanie biblijne.
 6. Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30.
 7. Godzina biblijna obędzie się w czwartek o 11.00.
 8. Zapraszamy na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o 20.00.
 9. Rozpoczęła się akcja Prezent pod choinkę. Ta akcja, organizowana przez CME, polega na przygotowywaniu paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących dzieci w Ukrainie i Rumunii. Do poniedziałku 13 listopada, czyli przez nieco ponad miesiąc można przygotować takie paczki i przynosić do kancelarii. Jeżeli ktoś chciałby się zaangażować w tę akcję, ale nie może samemu przygotować paczki, to istnieje możliwość wpłacenia dowolnej kwoty na listę wystawioną w kancelarii. Za zebrane środki zostaną zakupione rzeczy do paczek, które zostaną spakowane podczas jednego ze spotkań Pronoi.
 10. Cykl Modlitw o Kościoły ŚFL – Austria
  Ludność Austrii to prawie 9 milionów mieszkańców. Zdecydowana większość Austriaków to rzymscy katolicy (64,5%), islam wyznaje 5,5% ludności, a protestanci, to 4,3%. Ewangelicki Kościół Augsburskiego Wyznania w Austrii liczy ponad 270 tysięcy wiernych. Kościół dokłada wszelkich starań, aby promować dialog z Kościołami chrześcijańskimi w sąsiadujących krajach. Poprzez swój wydział teologiczny w Wiedniu Kościół angażuje się w europejski dialog teologiczny. Kościół prowadzi działalność duszpasterską i diakonijną.