Uzdrowiona, bo dotknęła Chrystusa? Taką scenę znajdujemy m.in. w ewangelii Łukasza, gdy Chrystus idzie do domu Jaria uzdrowić jego córkę. To nie On dotyka chorej, ona Jego – i to wystarcza. Na pierwszy rzut oka wszystko w tej scenie wydaje się techniczne. Człowiek sięga po to, co przychodzi z tego co „boskie” i to wystarcza. Czy o to chodzi w religii? Chcemy „dotknąć” Boga by coś zyskać? Taka – my zrobimy coś, by otrzymać konkretny efekt. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej tej scenie, bo możliwe, że kryje się tam coś więcej, coś co pokaże, że mimo wszystko to co nas łączy z Bogiem to nie interes, ale coś głębszego.

Serdecznie zapraszamy na dyskusyjne spotkanie biblijne 19 lutego o 18.30 do naszej sali parafialnej za kościołem.