Jak to nie mówi? – ktoś mógłby zapytać, wskazując na stały zestaw tekstów biblijnych: 1 Mż 19, 3 Mż 18 i 20, Rz 1,26-27, 1 Kor 6,9-10 i 1 Tm 1,9-10. Dlatego warto przyjrzeć się tym tekstom, spojrzeć jaki mógł być kontekst ich funkcjonowania oraz dlaczego zawężanie treści, które niosą, tylko do osób nieheteronormatywnych jest bardzo niewłaściwe.

Dyskusyjne spotkania biblijne są otwarte dla wszystkich osób – i tych z naszej parafii, i spoza niej. Jedynym wymogiem jest zachowanie szacunku dla osób uczestniczących, szczególnie, gdy mowa jest tekstach budzących tak gorące emocje.

Nie jest konieczne zapoznawanie się z tekstami przed spotkaniem czy dobra znajomość Biblii.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca o 18.30 w sali parafialnej znajdującej się za kościołem Opatrzności Bożej przy ulicy Kazimierza Wielkiego 29.

Serdecznie zapraszamy!

[Kościół na zdjęciu znajduje się w miejscowości Seydisfjordur na Islandii, fot. Gabriel GUILLON via canva]