Tym pytaniem rozpoczęło się drugie spotkanie członków organizacji „Dobry Kompas” zrzeszającej przedstawicieli ewangelickich obiektów noclegowych, które odbyło się 22 listopada br. we wrocławskiej „Kamienicy pod Aniołami”.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele pomysłodawców organizacji – wrocławskiej parafii Opatrzności Bożej i Kamienicy pod Aniołami oraz: parafii Wang w Karpaczu, Wiśle-Jaworniku, Mikołajkach, Toruniu i konsystorza.

Pierwszą część poświęcono podsumowaniu półrocznej działalności organizacji. Przez ten czas powstała strona internetowa DobryKompas.pl, na której znajdują się oferty obiektów noclegowych, które zgłosiły się do projektu. Informację o istnieniu naszej organizacji i link do strony umieszczono w katalogu niemieckiej organizacji zrzeszającej chrześcijańskie obiekty noclegowe. Poruszono też kwestię promocji Dobrego Kompasu wśród parafian w całej Polsce i zachęcania kolejnych parafii do dodawania swoich miejsc noclegowych na stronę.

Następnie dokonano prezentacji obiektów noclegowych z uwzględnieniem zmian, które zaszły w nich od ostatniego spotkania. Interesujące były zwłaszcza plany toruńskiej parafii związane z remontem i poszerzeniem aktualnej bazy noclegowej.

Po przerwie obiadowej dyskutowano na temat możliwości wprowadzenia elementów zrównoważonej turystyki w obiektach zrzeszonych w Dobrym Kompasie. Chodzi o to, żeby prowadzone przez parafie miejsca noclegowe pozytywnie oddziaływały na swoje otoczenie – dbały o dobro lokalnej społeczności i ekologię.

Spotkanie zakończyła ożywiona dyskusja nad przyszłością Dobrego Kompasu i celami do zrealizowania w 2020 roku.

Kolejne spotkanie odbędzie się we Wrocławiu w marcu 2020 roku.

Zachęcamy kolejne parafie do zgłaszania się poprzez formularz na stronie DobryKompas.pl.