Chciałbym Was zaprosić na tajemniczą podróż po symbolice Niedzieli Palmowej. Czy na pewno Jezus siedzący na ośle miał uosabiać uniżenie i pokorę? Czy ludzie zrywali gałązki palmowe, ponieważ były dostępne czy też wyrażali inne pragnienia, mogące poruszyć nawet potężnych Rzymian? Będzie też o oślicy, która mówiła ludzkim głosem oraz o ośle, który miał wyraźniej słyszeć Boga niż założyciel Zakonu Jezuitów. Zapraszam, Marcin Orawski

Link do transmisji NA ŻYWO

Wspólnie zaśpiewamy pieśni:
144 O Jezu, grzechy swoje (1-3)
166 Wejdź już do nas (1-4)
140 Niewinny Ty Baranku Boży (1-4)
127 Jezu, życia mego życie (1-2, 6-7)
719 Chcemy do śmierci (1-3)
Introit nr 39

Link do transmisji NA ŻYWO

OGŁOSZENIA:

 • Dziś po nabożeństwie serdecznie zapraszamy wszystkich na tradycyjną degustację świątecznych wypieków. Serdecznie dziękujemy osobom, które aktywnie włączyły się do akcji i przyniosły wypieki. Naprawdę warto dziś przyjść do sali parafialnej. Wszyscy uczestnicy nabożeństwa są mile widziani.
 • Jutro, tj. w poniedziałek 25 marca, zapraszamy na spotkanie seniorów, które rozpocznie się o godzinie 11.00, a zakończy wspólnym obiadem o godzinie 13.00.
 • W wtorek 26 serdecznie zapraszamy na niezwykły koncert pod tytułem “TOGETHER”. Będzie to fabularyzowany poemat muzyczny przedstawiający historia odwagi, miłości i wiary Dietricha Bonhoeffera i Marii von Wedemeyer. Wystąpi chór oraz orkiestra symfoniczna Slot ART Orchestra pod batutą Samiego Kosoli z Finlandii. Początek koncernu o godzinie 19.00. W związku koncertem i koniecznością skorzystania z sal, nie odbędą się wtorkowe lekcje religii. Wszystkich serdecznie zapraszamy na koncert, który – jesteśmy przekonani – będzie niezwykłym muzycznym i duchowym doświadczeniem.
 • Plan nabożeństw wielkotygodniowych i świątecznych:
  Wielki Czwartek, godz. 17.00– nabożeństwo ze spowiedzią i komunią świętą.
  Wielki Piątek, godz. 10.00 i 17.00 – oba nabożeństwa ze spowiedzią i komunią świętą.
  Wielkanoc, godz. 10.00 – nabożeństwo ze spowiedzią i komunią świętą.
  Poniedziałek Wielkanocny, godz. 10.00 – nabożeństwo słowa.
  Równolegle z nabożeństwem w Poniedziałek Wielkanocny odbędzie się szkółka niedzielna, a po nabożeństwie, jeśli pogoda dopisze, zapraszamy na poszukiwania wielkanocnych niespodzianek. Tak jak w poprzednio pojedziemy na polanę w Lesie Rędzińskim – pinezka do miejsca znajduje się na naszej stronie internetowej. Do koszyków piknikowych można zabrać specjały, które pozostaną ze stołu wielkanocnego. Warunki są biwakowe, dlatego należy włożyć wygodne buty i ubrania. Przy dobrej pogodzie przewidujemy rozpalenie ogniska. Do Rędzina można dojechać komunikacją miejską, ale jeśli ktoś chciałby dosiąść się do samochodu jadącego sprzed kościoła, proszę o zostawienie wiadomości w kancelarii parafialnej, miejsca na pewno dla nikogo nie zabraknie.

 • Zapraszamy do udziału w kwietniowym spotkaniu dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła. Spotkania odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca i mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Najbliższe spotkanie odbędzie się wyjątkowo nie w poniedziałek, ale w pierwszy wtorek miesiąca, tj. we wtorek 2 kwietnia 2024 r. o godzinie 17.30 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Temat spotkania: „Paweł z Tarsu – apostoł, męczennik i teolog”. Serdecznie zapraszamy!

Modlitwy o Kościoły ŚFL: Węgry
Państwo węgierskie zamieszkuje 9,6 miliona ludzi. Węgrzy stanowią 83% społeczeństwa, reszta mieszkańców to mniejszości etniczne: Romowie, Niemcy, Słowacy, Rumuni i inni. Mimo, że Węgry szczycą się historycznym dziedzictwem wiary św. Stefana, zaledwie 43,7 procent społeczeństwa deklaruje przynależność do któregoś z wyznań chrześcijańskich. Według spisu powszechnego z 2022 r. 30% to rzymscy katolicy, 9,8% to reformowani, 1,84% luteranie, Kościół Ewangelicko-Luterański Węgier liczy 176 tysięcy wiernych.