Wołamy – i co w tym wołaniu jest? Radość, gdy dzieje się coś niezwykłego. Rozpacz, gdy przeżywamy żałobę. Gniew, gdy czujemy się bezsilni. Strach, gdy mierzymy się z problemami. Wołamy – i chcemy być wysłuchani. Bo w tym krzyku jesteśmy my, to co dla nas ważne. Dlatego chcemy być wysłuchani. Chcemy wiedzieć, czy On nas słyszy? A może już w to nie wierzymy i nie wołamy? Zadajmy sobie te pytania w niedzielę Exaudi, której nazwa pochodzi od słów: „Słuchaj, Panie, głosu mego, gdy wołam!” (Ps 27,7). Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo do kościoła Opatrzności Bożej i na transmisję internetową.

Pieśni:

553 – Na swój święty Kościół cały
215 – Duchu z darem przyjdź
785 – Gwiazdą w mych ciemnościach
303 – O Ojcze, Ducha ześlij nam

Ogłoszenia:

1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę, 19 maja, w Święto Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwo będzie wyjątkowo uroczystym wydarzeniem, ponieważ do konfirmacji przystąpi osiem młodych osób. W związku z uroczystością planujemy także uhonorowanie osób, które obchodzą w tym roku jubileusze 50-lecia, 60-lecia lub 70-lecia (i więcej) konfirmacji. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie w naszej kancelarii tegorocznych jubilatów, zwłaszcza tych, którzy nie byli konfirmowani w naszej parafii.

2. Dziękujemy wszystkim osobom, które wczoraj wzięły udział w sprzątaniu kościoła.

3. Serdecznie zapraszamy na majowe spotkanie z pasją, które odbędzie się w poniedziałek 13 maja o 18.30 w sali parafialnej (K. Wielkiego 29, budynek za kościołem). Rafał Ćwikowski przedstawi temat: Koń jako przyjaciel i terapeuta. Człowiek – zwierzę na przykładzie rekreacji, turystyki konnej i hipoterapii.

4. Zajęcia tygodniowe: – we wtorek lekcje religii według planu – poza lekcją starszej grupy konfirmacyjnej, która jest odwołana, – spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej w środę o godzinie 17.30, – próba chóru parafialnego w środę o 19.45, – zapraszamy na godzinę biblijną w czwartek o godzinie 11.00, – zapraszamy także na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja” w czwartek o godzinie 20.00.

5. W niedzielę 26 maja, czyli za dwa tygodnie, bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się sprawozdawcze Zgromadzenie Parafialne z działalności gospodarczej parafii. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tym zgromadzeniu.

6. Zapraszamy młodzież od 13 do 18 roku życia na próby nowego zespołu młodzieżowego – Młode Drzewo. Inicjatorką powstania zespołu i prowadzącą jest Karina Reske-Chojnacka, znana z działającego przy parafii zespołu LAAU Worship. Próby odbywają się we wtorki w godzinach od 18.00 do 19.00 w sali seniora w Kamienicy pod Aniołami.

7. Zachęcamy do wsparcia funduszu Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa. Ofiary zbierane w niedzielę po Wielkanocy do święta Zesłania Ducha Świętego zostaną przeznaczone na pomoc finansową dla parafii, które realizują konieczne prace naprawcze i remontowe budynków kościelnych. Ofiary można wpłacać: na listę imienną w kancelarii parafialnej lub przelewem na konto bankowe parafii z dopiskiem – „ofiara na BPGA” (numer konta: 27 1050 1575 1000 0023 1850 9458)

8. A dzisiaj bezpośrednio po nabożeństwie zapraszamy serdecznie na Dzień Gruziński organizowany przez Stowarzyszenie Sakartvelo! Wydarzenie „Gruzja na dziedzińcu” odbędzie się 12 maja po nabożeństwie na dziedzińcu parafialnym. W programie zaplanowano m.in. prezentację Gruzji, warsztaty tańca gruzińskiego oraz warsztaty gotowania tradycyjnej gruzińskiej słodyczy – churchkhela. To okazja, aby poznać bogatą kulturę Gruzji, spróbować swoich sił w tańcu oraz nauczyć się przyrządzać wyjątkowe przysmaki. Zachęcamy do udziału wszystkich parafian oraz gości. Będzie to dzień pełen radości, smaku i tradycji. Do zobaczenia na dziedzińcu!