Mam wrażenie, że dwóch rzeczy boimy się w Kościele – braku miłości oraz jej nadmiaru. Z jednej strony bardzo pragniemy jej doświadczać, z drugiej, budzi ona lęk, więc szybko bywa ograniczana restrykcjami. Miłość bywa niebezpieczna, ponieważ może prowadzić do wykluczenia, nawet z Kościoła. Przesada? To posłuchajcie historii pewnego pastora, który zapłacił wysoką cenę za próbę kierowania się miłością w Kościele. Zapraszam, Marcin Orawski

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/Cn0M9QunFWI?feature=share

Ogłoszenia:

1. Zapraszamy na nabożeństwo połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Na nabożeństwie będziemy gościć ponad 100 uczestniczek 13. Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej, a kazanie wygłosi biskup Naledzani Josephine Sikhwari z Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Południowej Afryki (Evangelical Lutheran Church in Southern Africa – Northern Diocese).

2. W najbliższy piątek o godz. 8.30 zapraszamy na nabożeństwo otwierające obrady kobiecego gremium 13. Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej. Ponad sto luteranek z całego świata przyjeżdża najpierw do Wrocławia, a potem do Krakowa, by dyskutować o najważniejszych problemach naszego Kościoła. Nabożeństwo będzie transmitowane na naszym kanale YouTube.

3. Zapraszamy rodziców, dzieci oraz młodzież na spotkanie dotyczące organizacji lekcji religii w naszej parafii w roku szkolnym 2023/24. Spotkanie odbędzie się we wtorek 5 września o godzinie 17.00 w dużej sali parafialnej.

Modlitwa o Kościoły Światowej Federacji Luterańskiej: Peru

Peru jest krajem rozwijającym się, zamieszkiwanym przez przeszło 33 miliony mieszkańców. Od 1980 r. wstrząsały nim konflikty zbrojne wywoływane przez partyzantkę Świetlistego Szlaku i Tupaca Amaru. W walkach zginęło 70 tys. ludzi. Obecnie kraj cieszy się spokojem wewnętrznym i mimo zadłużenia wkracza na drogę polepszenia warunków życia swoich obywateli.

Ponad 91% mieszkańców historycznej krainy Inków to chrześcijanie. 15,6% to protestanci. Kościół Luterański Peru liczy 1200 wiernych. Został powołany do życia w 1924 roku przez niemieckich misjonarzy towarzyszących emigrantom. Obecnie nabożeństwa prowadzone są zarówno po hiszpańsku, jak i po niemiecku. Kościół od wielu lat działa na rzecz praw człowieka, solidarności z uchodźcami z Wenezueli, przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć, ochrony lasów deszczowych Amazonii i obrony demokracji w Peru.