Czy Adam i Ewa popełniając grzech wymknęli się Bogu spod kontroli? Czy Bóg chciał zniszczyć zepsutą ludzkość, topiąc ją w potopie, tylko zabrakło mu konsekwencji i zlitował się nad Noem i jego rodziną? Czy krzyż Chrystusa, to kara śmierci, która nam się należała? Czy miliardy ludzi na świecie, które nie znają tradycji nauczania o Chrystusie i jego krzyżu, spłoną w piekle? Zapraszam do refleksji w Niedzielę Judica: Bądź sędzią moim, Boże (Ps 43,1), Marcin Orawski

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/U0yEZM-BfZU?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/U0yEZM-BfZU?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Ogłoszenia:

 • Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Będziemy świętować Niedzielę Palmową i początek Wielkiego Tygodnia. Nabożeństwo będzie połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 • Po nabożeństwie chcemy, jak co roku, zaprosić do degustacji mazurków i innych świątecznych wypieków. Wypieki może przygotować każdy chętny (zachęcamy do włączenia się w akcję), a do degustacji zapraszamy wszystkich.
 • Zapraszamy na tygodniowe nabożeństwo pasyjne w czwartek o 17.00. W tym tygodniu nabożeństwo poprowadzi ks. Rafał Miller z Sycowa.
 • Jutro, w ostatni poniedziałek miesiąca, zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie seniorów. Początek o godzinie 11.00 w sali parafialnej, zakończenie obiadem o godzinie 13.00.
 • Jeszcze tylko przez tydzień zbieramy zapisy na grupowy wyjazd na Dni Kościoła (Kirchentag), który odbędzie się w dniach 7-11 czerwca w Norymberdze. To wielkie wydarzenie, w którym uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy osób. Bierze w nim też udział ok. 5000 obcokrajowców z 80 krajów, osób wielu wyznań, zaangażowanych chrześcijan, ale też i agnostyków.

Chcemy zorganizować wyjazd grupy parafialnej na to wydarzenie. Koszt udziału dla uczestników z Polski to 19 euro oraz jednorazowa opłata za zakwaterowanie grupowe organizowane w ramach Kirchentagu w wysokości 29 EUR (1 os.) lub 58 EUR (rodzina). Krichentag już nie będzie pośredniczył w znajdowaniu kwater prywatnych dla uczestników. Uczestnicy sami mogą je sobie wybrać, korzystając ze strony internetowej: www.unterkunft-kirchentag.de. Po raz pierwszy uczestnicy będą mogli skorzystać z pola campingowego, jeśli życzą sobie nocować w namiocie lub przyjechać kamperem. Cennik za korzystanie z pola namiotowego dostępny jest na stronie internetowej www.kirchentag.de.

Osoby chętne do zarejestrowania się z grupą parafialną proszone są do zgłaszania się w kancelarii lub na email ewangelicy@gmail.com do 2 kwietnia.

Więcej informacji:
https://www.luteranie.pl/kirchentag-2023/
https://www.kirchentag.de

 • Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia 2023 r. o godzinie 17:30 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Temat spotkania: „Krzyż Chrystusa i Wielki Piątek w życiu ewangelików”. Serdecznie zapraszamy!
 • Lekcje religii odbywają się zgodnie z planem.
 • Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30.
 • Godziny biblijne w czasie pasyjnym są zawieszone.
 • Zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o 20.00.
 • Już dzisiaj chcemy zaprosić na kolejne spotkanie z pasją. O szlaku rowerowym Ale-Adria z alpejskiego Salzburga nad Adriatyk opowie ks. Marcin Orawski. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia o 18.30 w sali parafialnej. 

Cykl modlitw o Kościoły członkowskie ŚFL – Japonia
Kraj Kwitnącej Wiśni zamieszkuje ponad 125 milionów ludzi. Większość Japończyków wyznaje buddyzm i shinto. Wyznawców protestantyzmu jest zaledwie 0,7 %. W Japonii istnieją trzy Kościoły zrzeszone w Światowej Federacji Luterańskiej. Liczą łącznie około 25 tysięcy wiernych.