Historia spod góry Synaj wydawać się może irytująca, badająca cierpliwość nie tylko Boga względem swojego Ludu wybranego ale i czytelnika. Zakrzyknąć można – czemu nie są wytrwali! Czy rzeczywiście jest to historia o wytrwałości czy raczej o szukaniu? Przede wszystkim to historia o nas samych – szukających Bożego wsparcia w trudach życia. Na co go zamienimy gdy nie znajdziemy takiego Boga jakiego oczekujemy? Co stanie się naszym cielcem, marnym, śmiesznym substytutem Boga? Zastanówmy się nad tym razem. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo w najbliższa niedzielę – i do kościoła Opatrzności Bożej, i poprzez transmisję internetową. Marta Zachraj-Mikołajczyk

Wspólnie zaśpiewamy pieśni:

Ogłoszenia:

 1. Zapraszamy na nabożeństwo w Święto Wniebowstąpienia Pańskiego 9.05.2024r. o godz. 17.00 i na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00
 2. Zapraszamy na kolejne spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła. Najbliższe, tak jak zazwyczaj, odbędzie się w pierwszy poniedziałek miesiąca – 6 maja, o godzinie 17.30 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Temat spotkania: „Ile ich jest i czym są sakramenty”.
 3. Zajęcia tygodniowe:
  – we wtorek lekcje religii według planu,
  – spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej w środę o godzinie 17.30,
  – próba chóru parafialnego w środę o 19.45,
  – zapraszamy na godzinę biblijną w czwartek o godzinie 11.00,
  – zapraszamy także na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja” w czwartek o godzinie 20.00.
 4. Serdecznie zapraszamy na majowe spotkanie z pasją, które odbędzie się w poniedziałek 13 maja o 18.30 w sali parafialnej (K. Wielkiego 29, budynek za kościołem). Rafał Ćwikowski przedstawi temat: Koń jako przyjaciel i terapeuta. Człowiek – zwierze na przykładzie rekreacji, turystyki konnej i hipoterapii.
 5. Zapraszamy młodzież od 13 do 18 roku życia na próby nowego zespołu młodzieżowego – Młode Drzewo. Inicjatorką powstania zespołu i prowadzącą jest Karina Reske-Chojnacka, znana z działającego przy parafii zespołu LAAU Worship. Próby odbywają się we wtorki w godzinach od 18.00 do 19.00 w sali seniora w Kamienicy pod Aniołami.
 6. Zachęcamy do wsparcia funduszu Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa. Ofiary zbierane w niedzielę po Wielkanocy do święta Zesłania Ducha Świętego zostaną przeznaczone na pomoc finansową dla parafii, które realizują konieczne prace naprawcze i remontowe budynków kościelnych. Ofiary można wpłacać: na listę imienną w kancelarii parafialnej lub przelewem na konto bankowe parafii z dopiskiem – „ofiara na BPGA” (numer konta: 27 1050 1575 1000 0023 1850 9458)
 7. W niedzielę 26 maja, bezpośrednio po nabożeństwie, zapraszamy na coroczne Zgromadzenie Parafialne związane z przyjęciem sprawozdania z działalności gospodarczej parafii.
 8. W niedzielę 19 maja, w Święto Zesłania Ducha Świętego, odbędzie się w naszej parafii konfirmacja, do której przystąpi osiem młodych osób. W związku z uroczystością planujemy także uhonorowanie osób, które obchodzą w tym roku jubileusze 50-lecia, 60-lecia lub 70-lecia (i więcej) konfirmacji. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie w naszej kancelarii tegorocznych jubilatów, zwłaszcza tych, którzy nie byli konfirmowani w naszej parafii.
 9. Zapraszamy serdecznie na Dzień Gruziński organizowany przez Stowarzyszenie Sakartvelo! Wydarzenie „Gruzja na dziedzińcu” odbędzie się 12 maja po nabożeństwie na dziedzińcu parafialnym. W programie zaplanowano m.in. prezentację Gruzji, warsztaty tańca gruzińskiego oraz warsztaty gotowania tradycyjnej gruzińskiej słodyczy – churchkhela. To okazja, aby poznać bogatą kulturę Gruzji, spróbować swoich sił w tańcu oraz nauczyć się przyrządzać wyjątkowe przysmaki. Zachęcamy do udziału wszystkich parafian oraz gości. Będzie to dzień pełen radości, smaku i tradycji. Do zobaczenia na dziedzińcu
 10. W związku z nadchodzącą konfirmacją wraz z rodzicami konfirmantów zaplanowaliśmy akcję sprzątania kościoła, do której zaangażowania zachęcamy wszystkich parafian. Sprzątanie rozpocznie się 11 maja o godz. 10.30.