Na obrazie Carl Heinrich Bloch, „Zaparcie się Jezusa przez Piotra” to nie Piotr ani Jezus znajdują się w środku lecz kogut. To zwierzę, które budzi nas brutalnie o poranku wyrywając ze snu. Wdziera się do naszych głów jak syrena alarmowa. Czym był dla Piotra kogut? Brutalnym przypomnieniem, że zawiódł, że był człowiekiem? A może był znakiem by się zatrzymać i przemyśleć swoje raptowne działanie i słowa obietnic składanych nad wyraz? Czy i nam nie przydałby się taki kogut?

Pieśni: 435, 306, 154, 671, 114

Ogłoszenia:
1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Wszystkie nabożeństwa w Czasie Pasyjnym są połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
2. W Czasie Pasyjnym zapraszamy na tygodniowe nabożeństwa w każdy czwartek o godzinie 17.00.
3. Od 7 do 9 czerwca 2024 r. we Frankfurcie nad Odrą i w Słubicach odbędzie się Spotkanie Chrześcijan Europy Środkowej i Wschodniej, pod hasłem „Nic nas nie rozdzieli”. To wyjątkowe wydarzenie w 2014 roku organizowaliśmy we Wrocławiu, w Hali Stulecia. Zaplanowano różnorodny program rodzinny i młodzieżowy, panele dyskusyjne, nabożeństwa, koncerty i wiele innych. Zapisy na wyjazd grupowy prowadzimy w kancelarii parafialnej, tam też udzielamy informacji, także na temat kosztów, ponieważ są one zróżnicowane – uzależnione od rodzaju wybranej opcji pobytowej.
4. Zajęcia tygodniowe:
we wtorek, lekcje religii według planu;
spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej w środę o godzinie 17.30;
próba chóru parafialnego w środę o 19.45;
spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o 20.00 .
5. Zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach dla kobiet które odbędą się w Karpaczu, 16-17 marca, koszt 200 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 10 marca na adres rezerwacja@owprzylesie.pl
6. Zachęcamy również Panów do wzięcia udziału w rekolekcje dla mężczyzn które odbędą się 22-24 marca w Wałbrzychu. Koszt: 330 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 10 marca na adres walbrzych@luteranie.pl
7. Kolejne spotkanie z pasją odbędzie się już 18 marca o 18.30 w sali parafialnej za kościołem. Gościem tego spotkania będzie Rafał Ćwikowski a opowie o mieście nazywanym w XIX- wiecznej Polsce „Ziemią Obiecaną”.
8. Serdecznie zapraszamy na Zjazd Młodych Dorosłych 20+, który odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia 2024 w Wiśle Jaworniku. W planach integracja, czas ze Słowem Bożym, dla chętnych wspólne wyjście w góry, robienie oscypków i jeszcze więcej atrakcji. Istnieją trzy warianty uczestnictwa, których koszt wynosi od 100 do 300 złotych. Więcej informacji na profilu facebookowym „Młodzi dorośli”, Instagramie oraz stronie internetowej Diecezji Cieszyńskiej.
9. Cykl modlitw o kościoły ŚFL: Sytuacja w Republice Słowenii Republikę Słowenii zamieszkuje niewiele ponad 2 miliony mieszkańców. Ponad 83% mieszkańców to Słoweńcy, główne mniejszości to Chorwaci, Bośniacy i Serbowie, ale także Włosi, Węgrzy i Albańczycy. Jest to jeden z bogatszych i lepiej rozwiniętych krajów bałkańskich. Chrześcijanie stanowią w Słowenii większość. Blisko 60% chrześcijan to rzymscy katolicy. Protestanci to zaledwie 0,8% populacji. Kościół Ewangelicki Augsburskiego Wyznania w Słowenii skupia 20 tysięcy wiernych w 14 parafiach i jest drugim co do wielkości Kościołem w tym kraju. Wywodzi się z ruchu reformacyjnego w XVI wieku. W Kościele służy 14 duchownych. Jest to wspólnota niewielka, ale zaangażowana szczególnie w działania społeczne i diakonijne. Większość parafii znajduje się we wschodniej części kraju.