Cierpienie, wbrew znanej maksymie, nie uszlachetnia. Gdy ktoś cierpi chrześcijańskim odruchem powinno być pójście z pomocą i zrobienie wszystkiego by przynieść ulgę. Jednak apostoł Piotr przypisuje cierpieniu pewną wartość. Czytając słowa 1. Listu Piotra można odpowiedzieć, że chrześcijanie nie muszą cierpieć, ale pewnie będą; a nawet w jakimś stopniu do cierpienia są powołani. Nie dlatego, że cierpienie ma jakąś wartość, o nie. Powód jest inny. Zapraszam na nabożeństwo w 4. niedzielę po Trójcy. Paweł Mikołajczyk

Ogłoszenia:

1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

2. Wczoraj rozpoczął się festiwal Wieczory Organowe u Bożej Opatrzności. Kolejny koncert w sobotę 8 lipca, na którym zagra Szymon Jarzyna. W programie utwory Bacha, Francka, Muffata. Początek koncertu o godzinie 19.00. Zapraszamy. Wstęp wolny.

3. Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna Diecezji Wrocławskiej zaprasza na jubileuszowy trzydziesty Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu w terminie 12-20 sierpnia 2023. Koszt pobytu osoby dorosłej wynosi 1350,00 zł, dzieci do 7 roku życia 675 zł, natomiast dzieci do drugiego życia pobyt mają bezpłatny. Formularze do pobrania w kancelarii parafialnej lub ze strony internetowej parafii Wang: https://wang.com.pl/parafia/tydzien-ewangelizacyjny-dla-rodzin-w-karpaczu/?fbclid=IwAR1JUvQ8K8pl7zrP7NQKGAjWLSkFr3HD2wp8tVwalWGnETqmXqZTyaC8E8U

4. Po nabożeństwie w kancelarii tegoroczni konfirmanci i ich rodziny mogą odebrać zdjęcia z tej uroczystości.  

5. Modlitwa o Kościoły Światowej Federacji Luterańskiej: Chile
Kraj położony między wybrzeżem Pacyfiku a pogórzem Andów zamieszkuje przeszło 18 milionów ludzi. Od 1999 roku wolność religijną gwarantuje ustawa. Na jej mocy Kościoły niekatolickie, związki wyznaniowe i religie niechrześcijańskie zyskały osobowość prawną.

60% mieszkańców deklaruje się jako rzymscy katolicy, 18% to protestanci – głównie denominacji ewangelikalnych (w większości zielonoświątkowych). Przeszło 16% ludności stanowią osoby niewierzące. Statystyczną ciekawostką jest fakt, że w Chile zamieszkuje największa liczba mormonów w całej Ameryce Południowej (ponad 3% populacji).

W kraju funkcjonują dwa Kościoły zrzeszone w Światowej Federacji Luterańskiej.

  • Ewangelicko-Luterański Kościół w Chile zrzesza 2,5 tysiąca wiernych w 13 parafiach. Kościół ten ordynuje kobiety, prowadzi liczne projekty diakonijne oraz duszpasterskie. Ważnymi aktywnościami są duszpasterstwa kobiet, młodzieży oraz imigrantów.
  • Kościół Luterański w Chile liczy prawie 10 tysięcy wiernych w 23 parafiach. Ze względu na dużą diasporę Niemców wiele parafii posługuje się w nabożeństwach językiem niemieckim. Kościół ten oddzielił się w 1975 r. od Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła w Chile na fali kontrowersji politycznych związanych ze stosunkiem do dyktatury Augusto Pinocheta.