Czego szukacie? Pytamy gdy widzimy zagubione spojrzenia naszych domowników lub ludzi na ulicy. I zaczynamy szukać razem z nimi. Łatwo jest szukać rzeczy zagubionych trudniej szukać tego co nie fizyczne: sensu życia, zrozumienia siebie i świata. Czego szukacie przychodząc do kościoła? Czy szukacie Chrystusa, nauczyciela za którym podążycie pomimo przeciwności w każdą drogę życia? Zapraszam na nabożeństwo w 5. niedzielę po Trójcy. Marta Zachraj- Mikołajczyk

Ogłoszenia:

1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą.

2. Zapraszamy do udziału w kolejnym koncercie organowym w ramach festiwalu Wieczory Organowe u Bożej Opatrzności. W najbliższą sobotę 15 lipca zagra Michał Wałeczek. W programie utwory Buxtehude, Widor, Reger. Początek koncertu o godzinie 19.00. Zapraszamy. Wstęp wolny.

3. Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna Diecezji Wrocławskiej zaprasza na jubileuszowy trzydziesty Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu w terminie 12-20 sierpnia 2023. Koszt pobytu osoby dorosłej wynosi 1350,00 zł, dzieci do 7 roku życia 675 zł, natomiast dzieci do drugiego życia pobyt mają bezpłatny. Formularze do pobrania w kancelarii parafialnej lub ze strony internetowej parafii Wang: https://wang.com.pl/parafia/tydzien-ewangelizacyjny-dla-rodzin-w-karpaczu/?fbclid=IwAR1JUvQ8K8pl7zrP7NQKGAjWLSkFr3HD2wp8tVwalWGnETqmXqZTyaC8E8U

4. Po nabożeństwie w kancelarii tegoroczni konfirmanci i ich rodziny mogą odebrać zdjęcia z tej uroczystości.  

Modlitwa o Kościoły Światowej Federacji Luterańskiej: Salwador: kraj zamieszkuje 6,3 miliona ludzi. Do początku lat dziewięćdziesiątych Salwador był rozdarty przez wojnę domową. Dziś jest jednym z najbiedniejszych krajów w regionie, gdzie pensja robotnika nie przekracza 120 dolarów. Ubóstwo generuje wzrost przestępczości lokując ten kraj, w czołówce najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi. Wielu młodych mieszkańców próbuje nielegalnie dostać się do USA. Schwytani na terenie Stanów nielegalni imigranci są deportowani zasilając krajowe gangi: maras i pandillas, z którymi nie może uporać się rząd i policja. Ze względu na swoje położenie geograficzne Salwador nawiedzany jest przez trzęsienia ziemi oraz huragany. Niewiele ponad 40% ludności kraju to rzymscy katolicy, nieco mniej niż 40% to protestanci. Salwadorski Kościół Luterański liczy 20 tysięcy wiernych i podzielony jest na pięć diecezji. Kościół angażuje się w duszpasterstwo młodzieży, pomoc migrantom oraz w działania mające na celu kształcenie postaw proekologicznych.