Nasza parafia miała szczęście do nawiązania kontaktu z partnerami w Bredzie: Stowarzyszeniem Serce Polski, polską parafią rzymskokatolicką i działającą przy niej polską szkołą.

W ramach tej współpracy uczestniczymy, razem z sobotnią szkółką w Bredzie, współpracujemy w projekcie, który ma na celu poznanie się i integrację dzieci z Bredy i Wrocławia. Na dwóch szkółkach dzieci już aktywnie brały udział w projekcie. Na pierwszej szkółce została przedstawiona idea projektu, uczestnicy poznali historie Bredy oraz podstawowe informacje o Holandii. Dzieciaki zrobiły kartkę świąteczną dla dzieci z Bredy i nagrały filmik z pozdrowieniami. W odpowiedzi dostaliśmy od dzieci z Bredy filmik z życzeniami świątecznymi. Na drugich zajęciach ze szkółki powstały filmiki o sobie – można było się przedstawić i opowiedzieć o swoich zainteresowaniach. Oczywiście praca w projekcie musi wiązać się z dobrą zabawą – np. planowanie przyszłych działań z dziećmi w Bredzie było połączone z grą w bingo. Sprawdźcie załączone zdjęcia i filmy!

https://youtu.be/i6wZrl4L57Y