Czy nie marzymy o świecie, w którym każdy czuje się bezpiecznie? Wierzymy, że przeciwdziałanie wykluczeniom i dyskryminacji to wspólna odpowiedzialność. Dlatego serdecznie zapraszamy na wyjątkowe, dwudniowe spotkanie, w czasie którego zastanowimy się nad tym, jak możemy wspólnie przyczynić się do wzmocnienia praw i godności każdego człowieka.

📅 Data: 15-16 grudnia 2023

📍 Miejsce: sala Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Opatrzności Bożej we Wrocławiu, ul. Kazimierza Wielkiego 29.

15 grudnia 2023 (piątek)

17.00 Nabożeństwo adwentowe
Nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą z kazaniem ks. prof. Marka Uglorza

18.30 Azyle dla uchodźców
Spotkanie z ks. Juttą Schnurr z Bambergu, która pomaga uchodźcom, tworząc w parafiach ewangelickich azyle oraz pomagając rodzinom uchodźczym w legalizacji pobytu, zdobyciu pracy, znalezieniu przedszkola lub szkoły

16 grudnia (sobota)

14.00 Projekcja filmu „Wszystkie nasze strachy”
Reżyseria Łukasz Ronduda i Łukasz Gutt. Film opowiada historię Daniela – artysty, aktywisty, człowieka wierzącego, który zmaga z homofobią lokalnej społeczności

16.00 Dyskusja panelowa
„Bezpieczne przestrzenie – Wspólnota bez uprzedzeń”

Alina Szeptycka – pełnomocniczka Prezydenta Wrocławia ds. Równego Traktowania

Ksiądz Ute Sauerbrey – proboszcz parafii luterańskiej w Berlinie-Lübars

Mariusz Ławnik – prezes Stowarzyszenia „Tęczowi Społecznicy”

Kamil Losiak – członek zarządu Fundacji „Wiara i Tęcza”

18.00 – świąteczny poczęstunek

🤝 Dlaczego warto wziąć udział? „Bezpieczne Przestrzenie” to okazja do wymiany doświadczeń i budowania wspólnoty, która dąży do pozytywnych zmian. Razem możemy ttworzyć otoczenie, w którym każdy może czuć się bezpieczny i akceptowany. Dołączcie do naszych działań na rzecz budowania lepszego, bardziej otwartego świata dla wszystkich!

🤝 Razem możemy osiągnąć więcej.

#BezpiecznePrzestrzenie #PrzeciwdziałanieDyskryminacji #Inkluzja #Spotkanie2023 #DzieńPrawCzłowieka

Organizator: Parafia Ewangelicko-Augsburska Opatrzności Bożej we Wrocławiu.

Partnerzy: Pełnomocniczka Prezydenta Wrocławia ds. Równego Traktowania, Parafia Luterańska
w Berlinie-Lübars, Stowarzyszenie „Tęczowi Społecznicy”, Fundacja „Wiara i Tęcza”