Kiedy byłem dzieckiem chodziłem na szkółki niedzielne, uczestniczyłem w ewangelizacjach i nabożeństwach. Gdybym miał odpowiedzieć na pytanie, czy to, czego nauczyłem się wtedy o Bogu wzbudzało we mnie miłość do Niego, musiałbym odpowiedzieć „nie”. Pamiętam raczej poczucie winy i lęk. Dziś sam jestem w roli tego, który – przepraszam za zuchwałość – naucza. Jednak to, czego doświadczyłem i co przez lata odkryłem, doprowadziło mnie do przekonania, że nigdy nie będę wzbudzał, szczególnie w najmłodszych, poczucia winy. Duży wpływ na tę zmianę miał hymn apostoła Pawła o miłości (1 Kor 13). Spróbuję krótko opowiedzieć co i dlaczego mnie zmieniło. Jeśli zechcesz posłuchać, będzie mi bardzo miło, Marcin Orawski.

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/8XU7TwP-q_E?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/8XU7TwP-q_E?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Ogłoszenia:

  1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
  2. W najbliższą środę Dniem Modlitwy i Pokuty rozpoczynamy Czas Pasyjny. Zapraszamy na nabożeństwo w Środę Popielcową – 22 lutego o godz. 17.00.
  3. W związku z feriami nie będą odbywały się szkółki niedzielne, nie odbędą się także wtorkowe lekcje religii oraz środowe spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej.
  4. Zapraszamy na „Spotkanie z pasją”, które odbędzie się 20 lutego o 18.00 w sali parafialnej. To nowy cykl spotkań na tematy niekoniecznie związane z wiarą czy religijnością. Tym razem o Jerzym Samuelu Bandtkie opowie Anna Oryńska.
  5. Nasz Kościół poszukuje wolontariuszek i wolontariuszy Zgromadzenie Ogólne Światowej Federacji Luterańskiej, które odbędzie się w dniach 13-19 września w Krakowie. Osoby zainteresowane zaangażowaniem się w to wydarzenie prosimy o kontakt mailowy – wroclaw@luteranie.pl
  6. Parafia Ewangelicko-Augsburska Wang w Karpaczu zaprasza kobiety na Diecezjalne Rekolekcje Pasyjne dla Pań, które odbędą się w dniach 18 i 19 marca 2023 roku w Ośrodku Wypoczynkowym „Przy lesie” w Karpaczu, na ul. Spokojnej 1. Temat: „Zdrowy egoizm, czyli miłość do samego siebie”. Zajęcia poprowadzi Lucyna Żak ze Świdnicy. Dzięki dotacji z Diecezji Wrocławskiej i ich całkowity koszt wynosi 175 zł.
  7. W Wałbrzychu w tym roku po raz pierwszy odbędą się jednodniowe rekolekcje dla mężczyzn. Rozpoczną się w sobotę 4 marca o godz. 9.00, zakończenie jest przewidziane na godz. 21.00. Koszt to 60 złotych. Istnieje możliwość zarezerwowania noclegu z 4 na 5 marca w hostelu niedaleko parafii w cenie 50 zł. Zgłoszenia można nadsyłać do 25 lutego.
  8. Do końca miesiąca trwa zbiórka ofiar dla poszkodowanych w wybuchu gazu w plebanii parafii w Katowicach-Szopienicach. Wpłat można dokonywać na listę, która jest wyłożona w kancelarii parafialnej. Zebrane ofiary zostaną bezpośrednio przekazane poszkodowanym. Ofiary można przekazywać także na konto Diakonii Polskiej, która ogłosiła zbiórkę na ten cel. Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa. Numer konta: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384, z dopiskiem „Szopienice”.

Cykl modlitw o ŚFL – Bangladesz Bangladesz zamieszkuje 163 miliony ludzi. Kraj boryka się z niepokojami wewnętrznymi, ale przede wszystkim z katastrofami ekologicznymi i klimatycznymi. Kraj jest rezerwuarem taniej siły roboczej. Ludzie są bezwzględnie eksploatowani przez międzynarodowe koncerny. Chrześcijanie stanowią 0.57% mieszkańców kraju, z tego protestanci to 0,17%. Bengalski Kościół Luterański liczy ponad 6 tysięcy wiernych, Północnobengalski Kościół Luterański liczy 12 tysięcy wiernych.

Link do materiałów: https://www.luteranie.pl/modlitwa-o-bangladesz/