Siostry i bracia, w niedzielę staniemy wobec opowieści niepokojącej, historii trudnej, moralnie nieakceptowanej z dzisiejszej perspektywy. Historia Saraj, Abrama i Hagar przypomina stary album rodzinny, który odkrywa przed nami zarówno chwile dumy, jak i te najbardziej żenujące i wstydliwe sekrety. Staniemy wobec dramatu, który wyrwie nas ze strefy komfortu i każe zapytać: co ta historia o niemoralnej propozycji i jej skutkach ma nam dzisiaj do powiedzenia? Uwaga, opowieść przeznaczona jest dla słuchaczy dorosłych 🙂 Zapraszam, Marcin Orawski

Wspólnie zaśpiewamy pieśni:
491 Z całego serca swego (1- 2,5-6) 
534 Pasterzu dobry nasz (1-5)
631 Bóg z łaski (1-4)
202 Wpuść o słońce (1)

Ogłoszenia:

 • Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę godzinie 10.00 – połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 • Radnych naszej parafii zapraszam na zebranie rady parafialnej w poniedziałek 15 kwietnia o godzinie 17.30.
 • Zajęcia tygodniowe:
  – we wtorek lekcje religii według planu,
  – spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej w środę o godzinie 17.30,
  – próba chóru parafialnego w środę o godzinie 19.45,
  – zapraszamy na godzinę biblijną w czwartek o godzinie 11.00,
  – zapraszamy także na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA” w czwartek o godzinie 20.00.
 • Serdecznie zapraszamy na kwietniowe spotkanie z pasją, które odbędzie się w poniedziałek 22 kwietnia o godzinie 18.30 w sali parafialnej (ul. Kazimierza Wielkiego 29, budynek za kościołem). O sfragistyce na podstawie pieczęci biskupich, cesarskich, miejskich, kościelnych i rycerskich, o tym co mówiły współczesnym im ludziom, czego były wyrazem, a co mogą nam ujawnić o świecie i ludziach średniowiecza opowie Jagna Rita Sobel.
 • We wtorek 16 kwietnia w Starej Bibliotece odbędzie się konferencja naukowa organizowana przez Koło Studenckie EWST pt. „Płeć Boga”. Program można znaleźć na wydarzeniu na FB – znajduje się na naszym profilu FB) tylko. Wśród prelegentek i prelegentów znajdują się również osoby z naszej parafii. Dołączamy się do zaproszenia. Jeżeli się wybieracie zwróćcie, proszę, uwagę na sposób zgłaszania się.
  Link: https://www.facebook.com/events/s/p%C5%82ec-boga-konferencja-naukowa/264047706750360/
 • W najbliższy czwartek zapraszamy na spotkanie pt. „Słowa, które leczą”, poświęcone roli komunikacji lekarzy z pacjentami. O roli słowa w medycynie będzie mówił prof. Aleksander Woźny z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, od lat prowadzący szkolenia z komunikacji dla lekarzy i pielęgniarek. Zapraszamy na spotkanie przeznaczone nie tylko dla specjalistów, ale dla wszystkich, bo wszyscy jesteśmy potencjalnymi pacjentami. Wykład odbędzie się w naszej sali parafialnej 18 kwietnia o 18.30.