W sobotę 23 lutego w sali parafialnej odbył się doroczny bal karnawałowy dla dzieci. Wzięło w nim udział niemal 30 dzieci, a także rodzice i dziadkowie, w sumie 70 osób. Tematem przewodnim tegorocznego balu były bajki, ale nie zabrakło też postaci filmowych, jak choćby Anakin Skywalker i Lea z Gwiezdnych Wojen czy Michał Wołodyjowski i Bogumił Radziwiłł z Trylogii Sienkiewicza. W zabawie wzięli czynny udział również rodzice, a to za sprawą ogłoszonego konkursu na najlepsze przebranie całej rodziny. Na zwycięzców czekała nagroda-niespodzianka: bilety na wybrany seans kinowy.

Zabawę po raz kolejny poprowadziły nauczycielki z naszego przedszkola „Wesołe Nutki”. Były wspólne tańce, gry i konkursy z nagrodami, a nawet teatrzyk, który dzieci obejrzały z ogromnym zainteresowaniem. Przed teatrzykiem zaprezentowały się rodziny, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie. Reprezentowane były bajki: Król Maciuś Pierwszy, Masza i Niedźwiedź, Mulan oraz dwukrotnie Czerwony Kapturek, a także filmy: Gwiezdne Wojny, Pan Wołodyjowski oraz Trzej Muszkieterowie. Choć nieco poza kategorią (uczestniczki nie spełniały warunków konkursu, bo nie były rodziną), w roli Shreka i Osła wystąpiły dwie odważne nastolatki. Ich wysiłki – samodzielnie przygotowały stroje i jako jedyne nastolatki wzięły udział w balu – zostały docenione i nagrodzone brawami i ogromnymi lizakami.

Zaciętą rywalizację wygrała drużyna Czerwonego Kapturka, Wilka i Gajowego. Jak wynika z przeprowadzonego wywiadu, pomysłodawczynią podziału ról była najmłodsza z rodu, która od początku wcale nie zamierzała grać roli naiwnego Kapturka, tylko złego Wilka. W rolę Kapturka kazała wcielić się tacie, a mamie w rolę Gajowego. Bardzo adekwatny podział, od razu widać, kto tu jest kim. (Chyba nie tylko w tym domu w ostatnich dniach trwały trudne negocjacje…) Początkowy opór niektórych dzieci przed zabawą stopniowo minął i bal przedłużył się o niemal godzinę. Druga część obejmowała ulubioną przez dzieci zabawę swobodną, malowanie twarzy oraz poczęstunek. W tym roku, oprócz składkowego bufetu przygotowanego przez rodziców, wszystkich uczestników uraczono węgierskimi langoszami – za ich ufundowanie i przygotowanie jeszcze raz serdecznie dziękujemy.