Szanowni Parafianie i Sympatycy, chcemy jeszcze raz zwrócić się do Was z apelem, abyście w najbliższą niedzielę pozostali w domachPan, Bóg, się nie obrazi. Szczególnie kierujemy te słowa do osób starszych, opiekunów dzieci i seniorów, osób z osłabionym układem odpornościowym, jednak dotyczą one nas wszystkich. Wszyscy możemy nieświadomie być środkiem transportu wirusa i dostarczyć go osobom z grup ryzyka. Zamiast udziału w niedzielnym nabożeństwie w kościele zachęcamy do odprawienia nabożeństwa domowego (informacje poniżej) lub do skorzystania z transmisji internetowych (linki u dołu tego posta).

Drzwi kościoła Opatrzności Bożej pozostaną otwarte dla tych osób, do których ta informacja nie dotrze lub którzy mimo ryzyka będą chcieli do kościoła się udać. Nabożeństwo będzie jednak miało inny charakter – ze skróconą minimalistyczną liturgią, bez Komunii Świętej (z aktem pokuty i spowiedzią ogólną), z prośbą o zachowanie fizycznego dystansu między uczestnikami (zgodnie z zaleceniami specjalistów – przynajmniej 2-4 metry).

Jednocześnie prosimy – jeżeli potrzebujecie pomocy albo wiecie o kimś, kto pomocy potrzebuje np. w zrobieniu zakupów, skontaktujcie się z Parafią przez email (wroclaw@luteranie.pl lub ewangelicy@gmail.com) lub telefonicznie. Telefon kancelarii parafialnej (71 343 47 30) jest czynny w godzinach pracy, a poza tymi godzinami lub w przypadku, gdy nie można dodzwonić się do kancelarii prosimy, żebyście dzwonili do Kamienicy pod Aniołami (71 394 74 42 lub 507 441 586).

Prosimy o zrozumienie wyjątkowości sytuacji. Apel nie wypływa z braku wiary w Bożą Opatrzność, ale z przekonania, że Bóg wyposaża nas w narzędzia, aby wobec realnego zagrożenia zdrowia działać spokojnie, rozsądnie, bez zbędnych manifestacji, a ponad wszystko z troską o bliźniego.

Niech gorliwe modlitwy o wszystkich ludzi, które popłyną z naszych domów przybliżą nas jeszcze bardziej do Boga. Niech ten trudny czas wzmocni naszą wspólnotę i sprawi, że gdy minie zagrożenie, spotkamy się z jeszcze większą radością wspólnego przeżywania społeczności Słowa Bożego i przystępowania do Stołu Pańskiego.

Niech dobry Bóg obdarzy nas wszystkich zdrowiem, nadzieją i wrażliwością na potrzeby bliźnich.

Nabożeństwo domowe
Nabożeństwo domowe jest nabożeństwem w pełni rozumienia tego słowa. W Kościele Ewangelicko-Augsburskim wyznajemy zasadę powszechnego kapłaństwa – każdy/a wierzący/a ma bezpośrednią relację z Bogiem.

https://www.youtube.com/watch?v=x9FqaxnJDYQ&fbclid=IwAR3NIxMyESXgJzLy_kuFj89ut2w0yymjTK4U-nVQl8JsSxu7UpMoM1kgF9g

Porządek nabożeństwa domowego znajduje się na stronach 1493 – 1496 Śpiewnika Ewangelickiego. Jeżeli ktoś nie ma w domu śpiewnika, to porządek takiego nabożeństwa można znaleźć pod tym linkiem:

http://gliwice.luteranie.pl/images/Dokumenty/NabozenstwoDomoweA4.pdf?fbclid=IwAR0pbwhbsPGGJJKuE-NY54u44kiPyGlXjG8f3dIQxSfzXjbYbRSoddExpG0

Kazania można odczytać z postylli, ze strony luteranie.pl (https://www.luteranie.pl/materialy/kazania.html) lub z naszej strony parafialnej: https://www.naszaparafia.pl/blog/category/kazania/

Nabożeństwa transmitowane przez internet:

https://www.luteranie.pl/strona_glowna/nabozenstwa_luteranskie_transmisja_przez_internet.html