Byli mądrzy, pracowici, a w rezultacie zamożni. Łączyli siły, tworzyli konsorcja, które budowały teatry, łaźnie publiczne i wspaniałe centra handlowe, a także nowoczesny stadion. Niektórzy z nich należeli do zboru chrześcijańskiego. Niestety nie była to żywa społeczność. Kościół umierał, a przełożeni otrzymali przejmujący list. Zapraszam do poznania trzech objawów umierającego Kościoła, ale też do szukania rozwiązań. Inspirować nas będzie Apokalipsa św. Jana, a w niej pewien list, którego autorem jest… Jezus Chrystus.

Link do transmisji (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki): https://youtu.be/PBWv8yqrpjM

Ogłoszenia:

1. Po dzisiejszym nabożeństwie zapraszamy na Kiermasz Adwentowy. W tym roku zbieramy środki przeznaczone na leczenie pani Ilony parafianki z Wałbrzycha, która zmaga się z białaczką.

2. W okresie adwentu nie odbywają się czwartkowe godziny biblijne, zapraszamy natomiast na tygodniowe nabożeństwa piątkowe. Najbliższe w piątek 2 grudnia o godz. 17.00 w kościele.

3. Jutro – w ostatni poniedziałek miesiąca – zapraszamy na spotkanie seniorów. Początek o godz. 11.00 w Sali parafialnej. Gościem będzie konsul generalny Ukrainy – Yurii TOKAR. Poczęstunek przygotuje międzynarodowa ekipa naszych wolontariuszy.

4. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.

5. Jutro, w poniedziałek 28 listopada, odbędzie się pierwsze spotkanie z osobami z pasją. To inicjatywa naszych parafian, a na pierwsze spotkanie zostałem zaproszony ja, za co z góry przepraszam, ale też serdecznie zapraszam.

6. Spotkanie młodzieży pokonfirmacyjnej w środę o 17.30, natomiast spotkanie duszpasterstwa „Pronoja”, w czwartek o godz. 20.00.

7. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Najbliższe spotkanie odbędzie się w pierwszy poniedziałek grudnia, tj. 5 grudnia 2022 r. o godzinie 17:30 (nowa godzina spotkań) w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Tematem spotkania będzie ewangelickie rozumienie spowiedzi. Serdecznie zapraszamy!

8. Zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce na jarmark adwentowy do Drezna. Jednodniowy wyjazd jest zaplanowany w niedzielę 11 grudnia. Osoby chętne mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej. Tam też można uzyskać ulotkę zawierającą wszystkie potrzebne informacje na ten temat. Informacje znajdują się także na naszej stronie internetowej.

9. Diecezjalne duszpasterstwo młodzieżowe zaprasza na Adwentowe Spotkanie Młodzieży, które odbędzie się tutaj, we Wrocławiu, w dniach 2-4 grudnia.

10. W tym samym terminie, a ściślej w sobotę 3 grudnia, parafia w Lubaniu zaprasza na spotkanie diecezjalne wszystkich parafian. Rozpocznie się ono o godzinie 15.00 w Hotelu Łużyckim w Lubaniu. Chętnych na wyjazd na to spotkanie prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

11. W kancelarii parafialnej można już nabyć świąteczne opłatki oraz świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.

Cykl modlitw o Kościoły członkowskie ŚFLMOZAMBIK

Mozambik jest jednym z najbiedniejszych państw na świecie. Zamieszkuje go ponad 25 milionów ludzi. W wyniku panującej w tym kraju epidemii HIV-AIDS przeciętna długość życia to ok. 42 lata. Liczba dorosłych zarażonych wirusem to 1,9 miliona (17,2% społeczeństwa w wieku 15-49 lat), a ponad 300 tysięcy choruje na AIDS.

W ostatnim czasie notowane jest podwyższone ryzyko ataków terrorystycznych ze strony islamskich ekstremistów oraz grup przestępczych i zbrojnej opozycji. Położenie geograficzne sprawia, że kraj nawiedzają regularnie tropikalne cyklony. Mozambik jest państwem wielowyznaniowym: chrześcijanie stanowią 30% ludności, 50% animiści i wyznania lokalne, a muzułmanie 20%.

Kościół Ewangelicko-Luterański w Mozambiku liczy 12,6 tysiąca wiernych. Jest to niewielka wspólnota, żywo angażująca się w liczne projekty diakonijne i pomocowe, jak walka z głodem, pomoc ubogim i sierotom, profilaktyka AIDS i ochrona zdrowia, a także projekty edukacyjne kierowane nie tylko do dzieci, ale także do osób dorosłych.

link do materiałów: https://www.luteranie.pl/modlitwao-mozambik/