• Nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00, połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
  • Dziś kolejny koncert w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu „Wieczory Organowe u Bożej Opatrzności”. O godzinie 19.00 wystąpi Krzysztof Lukas. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
  • Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież od 6 klasy SP wzwyż do udziału w Ogólnopolski Zjeździe Młodzieży Ewangelickiej. W tym roku zjazd odbędzie się – jak piszą sami organizatorzy, na końcu świata, czyli w Suwałkach. Termin 20-22 września, a koszt to 100 zł za pobyt z noclegiem i wyżywieniem.
  • Kościół Ewangelicko-Augsburski we współpracy z Kościołem Ewangelicko-Luterańskim w Bawarii serdecznie zapraszają osoby znające podstawy języka niemieckiego na warsztaty Bibliologu, które odbędą się od 9 do 13 września 2019 r. we Wrocławiu, w naszej Kamienicy pod Aniołami. Bibliolog to metoda pracy z Biblią, która pozwala „ożywić” czytany tekst, umożliwiając uczestnikom jego lepsze zrozumienie. Można ją z powodzeniem stosować w pracy parafialnej, lekcjach religii, czy nauce konfirmacyjnej. Oferowany 5-dniowy kurs wyposaża w kompetencje, umożliwiające pracę tą metodą. Uczestnicy warsztatów otrzymują certyfikat, który daje uprawnienia do kontynuacji szkoleń w tym zakresie. Warsztaty ukierunkowane są na ćwiczenia praktyczne, z krótkim wstępem teoretycznym bibliologów. Chętnych prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Kontakt: Anna Wrzesińska+48 506 392 007.
  • W kancelarii jest do odebrania oraz nabycia nowy numer Zwiastuna Ewangelickiego.
  • W sobotę 7 września odbędzie się zaplanowany wyjazd do Forst na spotkanie naszej diecezji z Kościołem Ewangelickim Śląskich Górnych Łużyc. Zbiórka uczestników przed kościołem o godz. 6.50, zaś wyjazd o godz. 7.00. Powrót planowany jest na godz. 20.00. Osoby, które jeszcze nie uregulowały płatności, proszę, aby uczyniły to w kancelarii parafialnej. Koszt dla osoby dorosłej 40 zł, dla dzieci i młodzieży do lat 18 – 20 zł.
  • Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i partnerami organizuje konferencję „Tworzymy pokój” w Muzeum Polin – 16 września 2019 r. W programie warsztaty, wykłady i debaty z udziałem m.in. biskupów ewangelickich, prymasa, rabina, muftiego i znanych ekspertów. Celem jest wspólnie poszukiwanie takich form obecności wiary i religii w sferze publicznej, aby zagwarantowana była wolność wyznania i sumienia, a jednocześnie poszanowanie praw ludzi o odmiennych poglądach. Chcemy pokazać ewangelickie świadectwo odpowiedzialności za społeczeństwo. Więcej szczegółów na portalu luteranie.pl. Wstęp wolny, ale dla zarejestrowanych uczestników przygotowano specjalny pakiet upominków.
  • Po nabożeństwie serdecznie zapraszamy na spotkanie, poczęstunek do sali parafialnej.