Ksiądz prof. Marek Jerzy Uglorz zaprasza na 7 dni ciszy

21-28 czerwca – Sorkwity na Mazurach
Wejdź w ciszę i zaufaj Słowu, a odzyskasz spokój i pogodę ducha

Ostatnie tygodnie przyniosły niespodziewaną odmianę życiowej sytuacji. Na dobrą sprawę nie możemy być pewni niczego, poza tym, że „pewność”, jako coś stabilizującego życie, znikła bezpowrotnie. Niepewność zajęła miejsce pewności. Tymczasem nasz umysł został stworzony, abyśmy czuli się pewni siebie, swoich możliwości, umiejętności, planów. W nowej sytuacji umysł szaleje, nerwowo nasłuchuje i obserwuje, analizuje dane, wybiera rozwiązania, które pasują do starych doświadczeń.

Można zwariować? Żeby zachować równowagę albo zaufasz strukturom świata, które powinny zapewniać poczucie bezpieczeństwa, albo sercem przejmiesz kontrolę nad umysłem. Pierwsze oznacza pewność za cenę niewoli, drugie wolność za cenę pewności. Wybór należy do Ciebie.

Zapraszam do Sorkwit na 7 DNI CISZY, abyś nauczył/a się, że nie jesteś ani swoimi myślami, ani emocjami. Zaufaj ciszy i Słowu Boga, a odzyskasz kontrolę nad niespokojnym umysłem i szalonymi emocjami. Doświadczysz wewnętrznego spokoju w niepewnym czasie, gdy wszystkie elementy życia podlegają szybkiej transformacji. Przekonasz się, że nowe myśli i przekonania są początkiem nowej drogi życia, która zaczyna się, gdy nic nie jest pewne. Pewność nowej drogi jest wszystkim, czego potrzebujesz.

W programie codzienna modlitwa, medytacja, rozważanie biblijnych fragmentów, które zmieniają przekonania na temat życia i świata, spacer w ciszy, jednorazowy kajakowy spływ Krutynią, wieczorne koncerty gongów i mis tybetańskich, możliwość indywidualnych rozmów.

Zapraszam do DOMU POJEDNANIA w Sorkwitach, przy ul. Plażowej 3. Spotkamy się w cichej, mazurskiej wsi, położnej pomiędzy dwoma jeziorami. Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych oraz kilku-osobowych apartamentach. Koszt z 3 posiłkami dziennie: 1380 zł.

ZGŁOSZENIA:
e-mail: mju@escobb.com.pl
tel. 660 783 510