Dosłowność niszczy piękno i sens. Czy w XXI wieku łatwo wierzyć w cudowne narodzenie z dziewicy albo w gwiazdę betlejemską, która zatrzymała się nad stajenką? Dlaczego biblijne rodowody Jezusa dość znacznie różnią się między sobą? Zapraszam do refleksji o obrazach, które niektórym wydają się bajkami dla grzecznych dzieci, ale… Prawda kryje się w głębi. „Szukajcie, a znajdziecie…” Zapraszam, Marcin Orawski

Plan nabożeństwa
Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu.

0:00 Preludium: Markus Epp (1973), „Macht hoch die Tür“; Overtüre – dr Dawid Ślusarczyk – organy;
02:02 Powitanie – ks. Marcin Orawski;
02:54 Pieśń „Jak mam powitać Ciebie” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 11);
05:29 Czytanie Lekcji Apostolskiej i Ewangelii – czytają: Szymon Matysiak, Adam Matysiak;
07:02 Apostolskie Wyznanie Wiary;
07:58 Pieśń „Otwierajcie piękne bramy” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 306);
10:46 Kazanie – ks. Marcin Orawski;
23:38 Pieśń „Wierzyć mnie, Panie, ucz!” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 623);
26:08 Modlitwa Wiernych, Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe;
28:46 Pieśń „Córko Syjońska” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 9).

Transmisje internetowe:
https://youtu.be/huLR5WniBYQ
https://www.facebook.com/luteraniewroclaw

Ogłoszenia:

1. Dziś po nabożeństwie zapraszamy na podwórko parafialne, gdzie czeka nas gorący poczęstunek. Dzieci otrzymają paczki od Mikołaja, zaś dorośli będą mogli się posilić i zdegustować specjalnie przygotowane potrawy. Serdecznie zapraszamy, jednocześnie bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którzy przygotowali dzisiejsze spotkanie, poświęcili czas i środki. Z całego serca dziękuję

3. W najbliższym tygodniu nie odbędą się już zajęcia tygodniowe: lekcje religii, spotkanie młodzieży oraz godzina biblijna. Zapraszamy natomiast na diecezjalne spotkanie adwentowe młodzieży, które odbędzie się w trybie zdalnym w najbliższy wtorek od godziny 17.00. Do uczniów naszego punktu katechetycznego zostaną rozesłane maile z dokładnymi informacjami. Jeśli ktoś chciałby dołączyć, prosimy o kontakt: wroclaw@luteranie.pl

Informacja na FB: https://www.facebook.com/events/1148550712215794/?ref=newsfeed

4. Zapraszamy natomiast na nabożeństwa świąteczne:

Wigilia Narodzenia Pańskiego, 24 grudnia, godz. 16.00

1. Święto Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia, godz. 10.00,
– nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą.

2. Święto Narodzenia Pańskiego, 26 grudnia godz. 10.00,
– nabożeństwo Słowa,

Sylwester (Stary Rok), 31 grudnia, godz. 17.00,
– nabożeństwo Słowa o charakterze dziękczynnym i pokutnym.

Nowy Rok, 1 stycznia, godz. 12.00
– nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą.

1. Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 2 stycznia, godz. 10.00
– nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą.

Święto Epifanii (Trzech Króli), 6 stycznia godz. 10.00
– nabożeństwo Słowa.

UWAGA! W związku z pandemią Covid-19 od 15 grudnia zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia, w tym limity dotyczące liczby uczestników nabożeństw. W związku z tym mamy uprzejmą prośbę do osób, które planują wziąć udział w nabożeństwie wigilijnym 24 grudnia i są zaszczepione – o poinformowanie nas o tym fakcie. Informacja o zaszczepieniu jest dobrowolna i kierujemy ją tylko do tych osób, które mogłyby się nią podzielić. Jeśli do informacji dołączony byłby skan paszportu covidowego to jeszcze lepiej. Uzyskanie takiej informacji bardzo ułatwi nam zorganizowanie nabożeństwa wigilijnego z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

Informacje można przekazywać osobiście, telefonicznie lub mailowo: wroclaw@luteranie.pl

5. Jest dostępny Kalendarz Ewangelicki (37 zł) wraz z dodatkiem i dodatek „Z Biblią na co dzień” (17 zł). Komplet 54 zł.

6. Kontynuujemy akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W ramach akcji Diakonia rozprowadzi ok. 11 tys. świec, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom: całoroczne dożywianie w szkołach i świetlicach, pomoc edukacyjną, rehabilitację i leczenie, a także zorganizowane formy letniego wypoczynku. Zapraszamy do zaopatrzenia się w świece i wsparcia akcji.

7. W kancelarii parafialnej można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Jak co roku zostały specjalnie sprowadzone z Śląska Cieszyńskiego.