1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 2. W czwartek o 17.00 odbędzie się tygodniowe nabożeństwo pasyjne, które poprowadzi ks. Paweł Meler.
 3. Lekcje religii odbywają się zgodnie z planem.
 4. Spotkanie dla osób zainteresowanych odbędzie się w poniedziałek 6 marca o 17.30 w sali parafialnej. Temat to: “Sola gratia, tj. tylko łaska, czyli jak znaleźć łaskawego Boga”. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący.
 5. Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30.
 6. W czasie pasyjnym godziny biblijne nie odbywają się.
 7. Zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o 20.00.
 8. Radnych parafialnych zapraszamy na radę parafialną jutro, czyli w poniedziałek 27 lutego.
 9. Nasz Kościół poszukuje wolontariuszek i wolontariuszy Zgromadzenie Ogólne Światowej Federacji Luterańskiej, które odbędzie się w dniach 13-19 września w Krakowie. Osoby zainteresowane zaangażowaniem się w to wydarzenie prosimy o kontakt mailowy – wroclaw@luteranie.pl
 10. Parafia Ewangelicko-Augsburska Wang w Karpaczu zaprasza kobiety na Diecezjalne Rekolekcje Pasyjne dla Pań, które odbędą się w dniach 18 i 19 marca 2023 roku w Ośrodku Wypoczynkowym „Przy lesie” w Karpaczu, na ul. Spokojnej 1. Temat: „Zdrowy egoizm, czyli miłość do samego siebie”. Zajęcia poprowadzi Lucyna Żak ze Świdnicy. Dzięki dotacji z Diecezji Wrocławskiej i ich całkowity koszt wynosi 175 zł.
 11. W Wałbrzychu w tym roku po raz pierwszy odbędą się jednodniowe rekolekcje dla mężczyzn. Rozpoczną się w sobotę 4 marca o godz. 9.00, zakończenie jest przewidziane na godz. 21.00. Koszt to 60 złotych. Wciąż można się zgłaszać bez rezerwacji noclegu.
 12. Do końca miesiąca trwa zbiórka ofiar dla poszkodowanych w wybuchu gazu w plebanii parafii w Katowicach-Szopienicach. Wpłat można dokonywać na listę, która jest wyłożona w kancelarii parafialnej. Zebrane ofiary zostaną bezpośrednio przekazane poszkodowanym. Ofiary można przekazywać także na konto Diakonii Polskiej, która ogłosiła zbiórkę na ten cel. Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa. Numer konta: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384, z dopiskiem „Szopienice”.
 13. W ramach cyklu modlitwa o Kościoły ŚFL dzisiaj szczególnie w naszych modlitwach obecny będzie Ewangelicko-Luterański Kościół w Jordanii i Ziemi Świętej. W sumie liczy 2,5 tys. wiernych w sześciu parafiach. Obejmuje terytorium Jordanii, Izraela i Autonomii Palestyńskiej. Kościół usilnie pracuje na rzecz pojednania zwaśnionych narodów: żydowskiego i palestyńskiego. Kościół prowadzi szkoły, angażuje się w pracę diakonijną, zwłaszcza wśród uchodźców i osób, które doświadczyły przemocy ze strony sił zbrojnych Izraela.

Link do materiałów: https://www.luteranie.pl/modlitwa-o-ziemie-swieta/