O wierze utraconej na zawsze. Nie czuję się na siłach, aby w oparciu o biblijne teksty tłumaczyć sposób działania Boga w świecie. Zbyt często, w mojej ludzkiej ograniczoności rozchodzi mi się wizerunek miłującego Ojca z dramatem jego dzieci, jego stworzeń…  Tak, wiem, grzech, nieposłuszeństwo, odrzucenie Bożej woli, dzieci same prowokują taki los, mają wolną wolę, ponoszą konsekwencje swego grzechu… Znam te odpowiedzi. Wszyscy znamy. Wolna wola może tłumaczy dzieła oprawców, ale nie tłumaczy losu ofiar. Więc nie, to nie jest właściwa droga. Tylko gdzie jest właściwa? Zapraszam do wspólnych poszukiwań. Może zrodzi się więcej pytań, a może uda się zrobić jakiś krok do przodu, Marcin Orawski

Plan nabożeństwa
Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem, można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu.

0:00 Preludium: Joseph Gabriel Rheinberger (1839-1901), Andante op. 27/2 – dr Dawid Ślusarczyk – organy, Tomasz Kwieciński – skrzypce;
02:16 Powitanie – ks. Marcin Orawski;
03:30 Pieśń „Przybieżeli do Betlejem” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 75);
05:57 Czytanie Lekcji Apostolskiej i Ewangelii – czytają: Maria Szulmanowicz, Elżbieta Markiewicz-Pławecka;
09:03 Pieśń „Kto się w opiekę (Śpiewnik Ewangelicki, nr 681);
11:29 Kazanie – ks. Marcin Orawski;
25:28 Pieśń „Gwiazdą w mych ciemnościach” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 785);
28:17 Intencje modlitewne, Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe;
30:52 Pieśń „O, błogosławiony” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 66).

Nabożeństwa internetowe:
https://www.youtube.com/channel/UCrIGAANmhycqv8UFDr-4zGA/videos
https://www.facebook.com/luteraniewroclaw

Ogłoszenia:

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych nabożeństwach. Premiery internetowe będą ukazywały się w tych samych dniach i godzinach, co nabożeństwa stacjonarne, według następującego planu:

Święto Epifanii (Trzech Króli), 6 stycznia godz. 10.00
– nabożeństwo Słowa.

1. Niedziela po Epifanii, 9 stycznia, godz. 10.00
– nabożeństwo Słowa.

2. Radnych naszej parafii chciałbym serdecznie zaprosić na spotkanie Rady Parafialnej w najbliższą środę 5 stycznia 2022 r. o godz. 18.00. Pragnę też poinformować, ze wprowadzenie nowej Rady Parafialnej przez biskupa Waldemara Pytla odbędzie się w niedzielę 23 stycznia.

3. Przypominamy, że w najbliższym tygodniu, decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki, w najbliższym tygodni lekcje religii odbędą się zdalnie. Link do zajęć na platformie ZOOM zostanie wysłany mailem.

4. Zapraszamy na najbliższe spotkanie  dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła. Wyjątkowo odbędzie się nie w pierwszy lecz w drugi poniedziałek miesiąca, , tj. 10 stycznia 2022 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Temat spotkania: „Zstąpienie Jezusa do piekieł – perspektywa ewangelicka”. Serdecznie zapraszamy!. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. 2. Jest dostępny Kalendarz Ewangelicki (37 zł) wraz z dodatkiem i dodatek „Z Biblią na co dzień” (17 zł). Komplet 54 zł.