Gdzie jest mądry? „Dlaczego wasz Nauczyciel spotyka się z grzesznikami, a co gorsza, jada z nimi?” – pytano uczniów Jezusa. Nie pytali ateiści, nie pytał tak zwany „grzeszny świat”. Pytanie stawiali ludzie religijni, znający Pisma i posiadający poczucie moralnego spełnienia. Tymczasem odpowiedź, której się domagali, mieli przed oczyma, wielokrotnie jej słuchali ale czy słyszeli? Czy tę odpowiedź słyszymy i rozumiemy my, współcześni chrześcijanie? A przede wszystkim jak ona brzmi? Zapraszam do wspólnej refleksji, Marcin Orawski

Plan nabożeństwa
Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem, można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu.

0:00 Preludium: Felix Aleksandre Guilmant (1837-1911), Preludium Es-dur op. 41, nr 1– dr Dawid Ślusarczyk – organy;
02:44 Powitanie – ks. Marcin Orawski;
03:33 Pieśń „Pójdź do Jezusa” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 751);
06:06 Czytanie Starego Testamentu i Ewangelii – czytają: Anna Górka, Magdalena Szczerba;
08:40 Pieśń „Wszystko Tobie dziś oddaję” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 759);
11:42 Kazanie – ks. Marcin Orawski;
24:23 Pieśń „Na skale Kościół stoi” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 552);
26:34 Modlitwa główna, Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe;
28:22 Pieśń „Brońże, Panie, nas na wieki” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 290).

Nabożeństwa internetowe:
https://www.youtube.com/channel/UCrIGAANmhycqv8UFDr-4zGA/videos
https://www.facebook.com/luteraniewroclaw

Ogłoszenia:

1. W imieniu Stowarzyszenia Prawosławnego im. Świętych Apostołów Piotra i Pawła serdecznie zapraszamy na Ekumeniczne Spotkanie Noworoczne, które odbędzie się dziś (16 stycznia) o godzinie 19.00 w Bazylice Mniejszej pw. Świętej Elżbiety we Wrocławiu.

W trakcie uroczystości wystąpią chóry:
Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej;
Chór Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego;
Capella Ecumenica;
Prawosławny Zespół Wrocławskich Cerkwii;
Chór Kameralny Uniwersytetu Ekonomicznego.
Wstęp wolny.

2. Jutro, czyli w poniedziałek 17 stycznia, serdecznie zapraszamy do udziału w centralnym nabożeństwie w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku odbędzie się tylko jedno nabożeństwo – w naszym kościele, a kazanie wygłosi abp Jerzy Pańkowski z Kościoła prawosławnego. Wystąpią trzy chóry: prawosławny chór katedralny, chór Kościoła chrześcijan baptystów oraz schola parafii św. Mikołaja we Wrocławiu. Początek o godzinie 18.00

3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie w przyszłą niedzielę o godzinie 10. Nabożeństwo będzie miało charakter uroczysty, ponieważ w jego trakcie zwierzchnik naszej diecezji biskup Waldemar Pytel dokona wprowadzenia w urzędowanie nowej Rady Parafialnej, która została wybrana w grudniu. Serdecznie zapraszamy.

4. W niedzielę 30 stycznia wszystkich parafian zapraszamy do udziału w rocznym Zgromadzeniu Parafialnym, poświęconym przede wszystkim przyjęciu sprawozdania z działalności kultowej w roku 2021 oraz przyjęciu preliminarza budżetowego na rok 2022.

5. Zajęcia tygodniowe odbywać się będą o stałych porach:
– we wtorek lekcje religii według planu;
– w środę spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja” o godzinie 20.00;
– w czwartek o godzinie 11.00 godzina biblijna.