Wyjątkowo radosne wydarzenie mogliśmy przeżywać 13 kwietnia. Pani Irena Hausmann, jedna z naszych parafianek, obchodziła setną rocznicę urodzin. To piękne wydarzenie celebrowane było dwukrotnie. Pierwszy raz bardziej oficjalnie, wraz z przedstawicielami urzędu miasta, urzędu marszałkowskiego, DPS „Samarytanin”, diecezji wrocławskiej oraz proboszczem naszej parafii księdzem Marcinem Orawskim. Drugi raz, w dzień urodzin, panią Irenę odwiedzili najbliżsi oraz biskup Ryszard Bogusz i ksiądz Paweł Meler.

Pani Hausman obchodziła urodziny wraz z koleżanką Ireną Kownas, która 100 lat ukończyła 1 kwietnia. Wśród składanych życzeń nie zabrakło listów wojewody dolnośląskiego oraz prezesa rady ministrów. Ogólną radość spotkania zakłócała jedynie myśl, co zaśpiewać zamiast tradycyjnego „sto lat”. Na co dzień Pani Irena zamieszkuje prowadzony przez Fundację Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra DPS „Samarytanin” na ul. Świątnickiej. Objęta jest tam opieką personelu oraz córki, która niemal codziennie odwiedza swoją mamę. Jest zawsze uśmiechnięta, pogodna i chętnie uczestniczy w proponowanych spotkaniach.

Zgromadzeni na jubileuszu goście dopytywali się o sekret długowieczności i zdrowia. W odpowiedzi otrzymali od jubilatki jedynie zagadkowy uśmiech i odpowiedź, że „to są dopiero jej pięćdziesiąte urodziny”.

Pani Irenie Hausmann jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, niegasnącego uśmiechu i Bożego błogosławieństwa na każdy kolejny dzień życia.

ks. Paweł Meler, fot. Marcin Orawski, Malwina Grzesiak