1 grudnia, w 1. Niedzielę Adwentu, odbyło się w naszym kościele uroczyste nabożeństwo rozpoczynające radosny czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Liturgię muzyką i śpiewem uświetnili artyści z Estrady Ludowej Czantoria z Ustronia, którzy wykonali kilka pieśni oraz kolędy. Wszyscy muzycy wystąpili w regionalnych strojach.

W trakcie nabożeństwa biskup Ryszard Bogusz, prezes Diakonii Polskiej, zapalił świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece można do świąt kupować w kancelarii parafialnej.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom:

  • to wspólna akcja czterech organizacji charytatywnych: Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, Caritas Polska i ELEOS, reprezentujących kolejno Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Ewangelicko-Reformowany, Kościół Rzymskokatolicki i Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny.
  • pierwsza wspólna akcja odbyła się w 2000 r.
  • rozpoczyna się zawsze w 1. niedzielę adwentu i trwa do świąt Bożego Narodzenia
  • nabożeństwa inauguracyjne odbywają się na przemian w parafiach ewangelicko-augsburskich, ewangelicko-reformowanych, rzymskokatolickich i prawosławnych
  • podczas akcji są rozprowadzane świece wigilijne, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na projekty Diakonii na rzecz dzieci ubogich i potrzebujących: dożywianie dzieci w szkole, zakup podręczników i materiałów szkolnych,  pomoc rodzinom w trudnych sytuacjach  życiowych.
  • edycja akcji 2019 została zainaugurowana 26 listopada. Jej hasło brzmi „Świeca, która tworzy polską wigilię”.