W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił czwarty etap znoszenia obostrzeń związanych z Covid-19. Jedną ze zmian jest zniesienie – już w najbliższą niedzielę – ograniczeń liczby osób przebywających w kościołach i świątyniach. Ta informacja nieco zmienia nasze przygotowania do najbliższego nabożeństwa 31 maja. Z jednej strony cieszymy się, że wraca względna normalność. Z drugiej jednak mamy świadomość, że epidemia i zagrożenia z nią związane nie znikają. Wczoraj mieliśmy ponad 400 zachorowań, a dziś oficjalnie mówi się ponad 200 nowych chorych do południa. To oznacza, że zasady bezpieczeństwa nadal musimy stosować.

W związku z tym nadal będziemy prosić, aby w kościele zachować dystans, choć rodziny będą już mogły siedzieć w ławce razem.

Nadal obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego będziemy o to prosić także w czasie nabożeństwa.

Komunii Świętej będziemy udzielać w formie bezdotykowej z wykorzystaniem jednorazowych kieliszków na wino.

Transmisję najbliższego nabożeństwa przeprowadzimy na żywo (Youtube, Facebook). Jednocześnie już teraz planujemy kolejne transmisje online, abyśmy mogli utrzymywać kontakt z osobami, które ze względów zdrowotnych bądź z ostrożności pozostaną w domach.

Bardzo cieszymy się na spotkanie w niedzielę. Zapraszamy także do oglądania naszych nabożeństw w Internecie. Każda osoba będzie mile widziana! Każdy odbiorca transmisji internetowej jest dla nas wielką radością. Wszyscy jesteście dla nas bardzo ważni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *