Czy zmartwychwstanie ciała to nonsens? Dziś będzie między innymi o tym, jak apostoł Paweł poległ na głoszeniu jednej z głównych idei chrześcijaństwa. Jak został zignorowany i jak ciężko to przeżył Zapraszam do wielkanocnej refleksji nad sprawami oczywistymi, które po dokładniejszym przyjrzeniu się, już tak oczywiste nie są.

Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy słowami hasła wybranego na święto Wielkanocy: Chrystus Pan mówi: Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła. (Obj 1,18)

Plan nabożeństwa
Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem, można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu.

0:00 Robert Jones (1945- ) Allegro marziale – dr Dawid Ślusarczyk;
02:33 Powitanie – ks. Marcin Orawski;
03:18 Pieśń „O Zmartwychwstały” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 188);
06:25 Czytanie Starego Testamentu i Lekcji Apostolskiej – czytają: Daria Stadtműller, Łukasz Ogrodnik;
08:37 Pieśń „Głośno biją niebios dzwony” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 177);
11:53 Kazanie – ks. Marcin Orawski;
26:00 Pieśń „Niechaj zabrzmią hymny chwały” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 186);
28:35 Modlitwa główna, Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe;
30:31 Pieśń „Wpuść o słońce wielkanocne” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 202).

Nabożeństwa internetowe:

Nabożeństwo w Pn. Wielkanocny o godz. 10.00 – nabożeństwo słowa. Po nabożeństwie serdecznie zapraszamy na piknik połączony z poszukiwaniem wielkanocnych niespodzianek. Wyjazd samochodami bezpośrednio po nabożeństwie. Na miejscu planowane jest ognisko i spotkanie w dobrej atmosferze, a dla dzieci poszukiwania czekoladowych jaj. Jeśli ktoś chciałby pojechać a nie dysponuje środkiem transportu proszę o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo o godz. 10.00.

Zajęcia tygodniowe:
– w najbliższym tygodniu w związku z feriami świątecznymi nie odbędą się lekcje religii i nauczania konfirmacyjnego,

– zapraszamy na godzinę biblijną w czwartek o godz. 11.00. – zapraszamy także na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA” w czwartek o godzinie 20.00.