1. W związku z tragicznymi wydarzeniami związanymi z zamordowaniem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zwierzchnik naszego Kościoła skierował do wiernych list pasterski. Jest on w całości dostępny na stronie internetowej Kościoła (https://www.luteranie.pl/nowosci/list_pasterski_i_zbiorka_na_wosp,5911.html). Utożsamiając się z apelem pragnę poinformować, ze kolekta zebrana po dzisiejszym nabożeństwie zostanie przekazana na fundusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  1. Dziś bezpośrednio po nabożeństwie zapraszamy wszystkich parafian na sprawozdawcze Zgromadzenie Parafialne. Zgromadzenie będzie poświęcone sprawozdaniu z działalności kultowe parafii w 2018 roku oraz przyjęciu preliminarza budżetowego na rok 2019.
  1. Zapraszamy na nabożeństwo w najbliższą niedzielę o godzinie 10.00
  1. We wtorek lekcje religii i nauczania konfirmacyjnego o stałych porach. W środę o 16.00 spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej.
  1. Dziś we Wrocławiu inaugurujemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Program tygodnia ekumenicznego obejmuje osiem dni, a szczegóły są zamieszczone na plakatach oraz ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła. Nabożeństwo inauguracyjne dzisiaj o 17.00 w katedrze prawosławnej przy ul. mikołaja. Kazanie wygłosi abp Jerzy Pańkowski. Zakończenie tygodnia odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 27 stycznia o godzinie 17.00. Kazanie wygłosi (po raz pierwszy w naszym kościele) biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej ojciec Jacek Kiciński. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele większości wyznań chrześcijańskich we Wrocławiu, w tym: metropolita Archidiecezji Wrocławskiej Kościoła Rzymskokatolickiego arcybiskup Józef Kupny, metropolita Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego arcybiskup Jerzy Pańkowski oraz zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego biskup Waldemar Pytel. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy, aby w czasach rosnących podziałów szukać tego co łączy i dać chrześcijańskie świadectwo pojednania.

1. W najbliższym tygodni, w związku z trwającym Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan nie odbędą się: godzina biblijna i spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja”.
  1. Już dzisiaj jednak serdecznie zapraszamy na spotkaniu seniorów w ostatni poniedziałek miesiąca 28 stycznia. Alina – wolontariuszka z Ukrainy przedstawi bożonarodzeniowe tradycje Kościoła wschodniego na Ukrainie. Zapowiedzieli się soliści z chóru greckokatolickiego. Zapraszamy za tydzień.
  1. Najbliższe spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbędzie się w pierwszy poniedziałek miesiąca, to jest w dniu 4 lutego o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła) i będzie poświęcone tematowi: „Czym jest łaska Boża i dlaczego nie można na nią zasłużyć”. Spotkanie ma charakter otwarty i niezobowiązujący. Serdecznie zapraszamy!
  1. W kancelarii można zapisać się na wyjazd na Kirchentag do Dortmundu (19-23 czerwca 2019). Informacje znajdują się na stronie internetowej parafii oraz w kancelarii.