1.    Nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

2.    Serdecznie zapraszamy wszystkich uczęszczających, zapisanych i chcących się zapisać na lekcji religii w Międzyszkolnym Punkcie Katechetycznym w naszej parafii na coroczne spotkanie organizacyjne, którego głównym celem będzie uzgodnienie nowego planu zajęć w roku szkolnym 2019/2020. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej w najbliższy wtorek o godzinie 17.00. Jednocześnie wzorem ubiegłych lat uprzejmie prosimy, aby przy planowaniu obowiązków dla dzieci i młodzieży, przeznaczyć wtorkowe popołudnie dla zajęć w parafii. Dzięki temu będzie możliwe zbudowanie planu lekcji dla uczniów z kilkudziesięciu wrocławskich szkół.

3.    W czwartek 12 września odbędą się pierwsze po wakacjach zajęcia z języka angielskiego dla dorosłych parafian w roku szkolnym 2019/20. Zapraszamy zarówno osoby, które do tej pory uczestniczyły w zajęciach, jak i te, które chciałyby dołączyć do grupy (warunkiem dołączenia jest zaliczenie testu kwalifikacyjnego na poziomie średniozaawansowanym, części pisemnej i ustnej). Lekcje odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w sali parafialnej.

4.    W najbliższy czwartek zapraszam na pierwszą po wakacjach godzinę biblijną. Dzień i godzina pozostają bez zmian – czwartek, godz. 17.00.

5.    W najbliższą sobotę 7 września odbędzie się zaplanowany wyjazd do Forst na spotkanie naszej diecezji z Kościołem Ewangelickim Śląskich Górnych Łużyc. Zbiórka uczestników przed kościołem o godz. 6.50, zaś wyjazd o 7.00. Powrót planowany jest na godzinę 20.00. Osoby, które jeszcze nie uregulowały płatności, proszę, aby uczyniły to w kancelarii parafialnej. Koszt dla osoby dorosłej 40 zł, dla dzieci i młodzieży do lat 18 – 20 zł.

6.    Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież od 6 klasy SP wzwyż do udziału w Ogólnopolski Zjeździe Młodzieży Ewangelickiej. W tym roku zjazd odbędzie się – jak piszą sami organizatorzy, na końcu świata, czyli w Suwałkach. Termin 20-22 września, a koszt to 100 zł za pobyt z noclegiem i wyżywieniem.

7.    Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i partnerami organizuje konferencję „Tworzymy pokój” w Muzeum Polin – 16 września 2019 r. W programie warsztaty, wykłady i debaty z udziałem m.in. biskupów ewangelickich, prymasa, rabina, muftiego i znanych ekspertów. Celem jest wspólnie poszukiwanie takich form obecności wiary i religii w sferze publicznej, aby zagwarantowana była wolność wyznania i sumienia, a jednocześnie poszanowanie praw ludzi o odmiennych poglądach. Chcemy pokazać ewangelickie świadectwo odpowiedzialności za społeczeństwo. Więcej szczegółów na portalu luteranie.pl, Facebooku i na plakatach. Wstęp wolny, ale dla zarejestrowanych uczestników przygotowano specjalny pakiet upominków.

8.    Po nabożeństwie serdecznie zapraszamy na spotkanie, poczęstunek do sali parafialnej.