1.    Nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

2.    Serdecznie zapraszamy wszystkich uczęszczających, zapisanych i chcących się zapisać na lekcji religii w Międzyszkolnym Punkcie Katechetycznym w naszej parafii na coroczne spotkanie organizacyjne, którego głównym celem będzie uzgodnienie nowego planu zajęć w roku szkolnym 2019/2020. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej w najbliższy wtorek o godzinie 17.00. Jednocześnie wzorem ubiegłych lat uprzejmie prosimy, aby przy planowaniu obowiązków dla dzieci i młodzieży, przeznaczyć wtorkowe popołudnie dla zajęć w parafii. Dzięki temu będzie możliwe zbudowanie planu lekcji dla uczniów z kilkudziesięciu wrocławskich szkół.

3.    W czwartek 12 września odbędą się pierwsze po wakacjach zajęcia z języka angielskiego dla dorosłych parafian w roku szkolnym 2019/20. Zapraszamy zarówno osoby, które do tej pory uczestniczyły w zajęciach, jak i te, które chciałyby dołączyć do grupy (warunkiem dołączenia jest zaliczenie testu kwalifikacyjnego na poziomie średniozaawansowanym, części pisemnej i ustnej). Lekcje odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w sali parafialnej.

4.    W najbliższy czwartek zapraszam na pierwszą po wakacjach godzinę biblijną. Dzień i godzina pozostają bez zmian – czwartek, godz. 17.00.

5.    W najbliższą sobotę 7 września odbędzie się zaplanowany wyjazd do Forst na spotkanie naszej diecezji z Kościołem Ewangelickim Śląskich Górnych Łużyc. Zbiórka uczestników przed kościołem o godz. 6.50, zaś wyjazd o 7.00. Powrót planowany jest na godzinę 20.00. Osoby, które jeszcze nie uregulowały płatności, proszę, aby uczyniły to w kancelarii parafialnej. Koszt dla osoby dorosłej 40 zł, dla dzieci i młodzieży do lat 18 – 20 zł.

6.    Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież od 6 klasy SP wzwyż do udziału w Ogólnopolski Zjeździe Młodzieży Ewangelickiej. W tym roku zjazd odbędzie się – jak piszą sami organizatorzy, na końcu świata, czyli w Suwałkach. Termin 20-22 września, a koszt to 100 zł za pobyt z noclegiem i wyżywieniem.

7.    Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i partnerami organizuje konferencję „Tworzymy pokój” w Muzeum Polin – 16 września 2019 r. W programie warsztaty, wykłady i debaty z udziałem m.in. biskupów ewangelickich, prymasa, rabina, muftiego i znanych ekspertów. Celem jest wspólnie poszukiwanie takich form obecności wiary i religii w sferze publicznej, aby zagwarantowana była wolność wyznania i sumienia, a jednocześnie poszanowanie praw ludzi o odmiennych poglądach. Chcemy pokazać ewangelickie świadectwo odpowiedzialności za społeczeństwo. Więcej szczegółów na portalu luteranie.pl, Facebooku i na plakatach. Wstęp wolny, ale dla zarejestrowanych uczestników przygotowano specjalny pakiet upominków.

8.    Po nabożeństwie serdecznie zapraszamy na spotkanie, poczęstunek do sali parafialnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *