W niedzielę 26 czerwca planujemy przetestować możliwość transmisji na żywo z użyciem nowego sprzętu. Prosimy o wyrozumiałość wobec błędów technicznych, które mogą się pojawić, tym bardziej, że w trakcie nabożeństwa planowane są dodatkowe wydarzenia – chrzest dziecka, wstąpienie do Kościoła ewangelickiego oraz występ Chóru Capella Ecumenica.

Link do transmisji na YouTube: https://youtu.be/zS2lrgcVC5o

Introit: 57 Pieśni (Śpiewnik Ewangelicki): 751, 396 (chrzest), 769, 100 (wspomnienie), 716, 308

W trakcie kazania chciałabym zastanowić się nad pytaniem: co się stało, że utraciliśmy poczucie stabilizacji i względnego bezpieczeństwa, choć do niedawna wydawało się, że człowiek panuje nad światem i bez patrzenia na koszty czyni sobie ziemię poddaną. Co się zmieniło? Czy za wszystko można obwinić Covid-19 albo wojnę w Ukaranie? Zapraszam do wspólnego poszukiwania dróg, które nie zostały zamknięte i mostów, które się nie zawaliły. Inspirować nas będzie historia jednego z najbardziej brawurowych i ekscentrycznych proroków Starego Testamentu. Zapraszam, Marcin Orawski

Hasło tygodnia: Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. (Mt 11,28)