Parafianki i Parafianie, Sympatyczki i Sympatycy,od jutra zaczynają obowiązywać nowe obostrzenia związane w pandemią COVID-19. Tak jak wszyscy jesteśmy nimi zmęczeni, ale zdajemy sobie sprawę z tego, jak są ważne. Zamknięcie dróg, którymi wirus się rozprzestrzenia to jedyny sposób na wygaszenie pandemii i ochronę najbardziej zagrożonych osób.W naszym kościele po wprowadzeniu limitu 20m2 na osobę może przebywać około 50 osób. W związku z tym chcemy Was prosić o to, abyście rozważyli pozostanie w domu i udział w nabożeństwach internetowych, które publikujemy na Facebooku i YouTubie.Jeżeli chcecie uczestniczyć w nabożeństwach stacjonarnych, to prosimy Was, byście starali się ograniczyć udział do jednego nabożeństwa w okresie świątecznym.Podobnie sytuacja wygląda z udziałem w Wieczerzy Pańskiej. Choć każde nabożeństwo będzie połączone ze Spowiedzią i Komunią to prosimy, abyście zaplanowali przystąpienie do niej tylko raz.W dalszym ciągu w czasie nabożeństwa obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek i dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Prosimy o zachowanie dystansu i zajmowanie miejsc wyznaczonych śpiewnikami.W Wielkim Tygodniu nabożeństwa będą odbywały się bez śpiewu pieśni i śpiewanej liturgii. Zamiast wspólnego śpiewu będą wykonane utwory muzyczne.Patrząc na stale rosnącą liczbę zaszczepionych osób, mamy nadzieję, że to ostatnie Święta z takimi restrykcjami. Tym bardziej postarajmy się znieść nieco dłużej te wszystkie niewygody, abyśmy wszyscy mogli się spotkać, gdy minie pandemia.