1 grudnia, w 1. Niedzielę Adwentu, odbyło się w naszym kościele uroczyste nabożeństwo rozpoczynające radosny czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Liturgię muzyką i śpiewem uświetnili artyści z Estrady Ludowej Czantoria z Ustronia, którzy wykonali kilka pieśni oraz kolędy. Wszyscy muzycy wystąpili w regionalnych strojach.

W trakcie nabożeństwa biskup Ryszard Bogusz, prezes Diakonii Polskiej, zapalił świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece można do świąt kupować w kancelarii parafialnej.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom:

  • to wspólna akcja czterech organizacji charytatywnych: Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, Caritas Polska i ELEOS, reprezentujących kolejno Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Ewangelicko-Reformowany, Kościół Rzymskokatolicki i Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny.
  • pierwsza wspólna akcja odbyła się w 2000 r.
  • rozpoczyna się zawsze w 1. niedzielę adwentu i trwa do świąt Bożego Narodzenia
  • nabożeństwa inauguracyjne odbywają się na przemian w parafiach ewangelicko-augsburskich, ewangelicko-reformowanych, rzymskokatolickich i prawosławnych
  • podczas akcji są rozprowadzane świece wigilijne, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na projekty Diakonii na rzecz dzieci ubogich i potrzebujących: dożywianie dzieci w szkole, zakup podręczników i materiałów szkolnych,  pomoc rodzinom w trudnych sytuacjach  życiowych.
  • edycja akcji 2019 została zainaugurowana 26 listopada. Jej hasło brzmi „Świeca, która tworzy polską wigilię”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *